GIBS zasahuje v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. V hledáčku má advokátní kanceláře

GIBS zasahuje v Praze kvůli ovlivňování trestních řízení. V hledáčku má advokátní kanceláře
12 / 12 / 2017, 10:15

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje na několika místech v Praze kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. Informovala o tom Česká televize. GIBS prohledává advokátní kanceláře. Mluvčí inspekce Radka Sandorová ČTK potvrdila, že prohlídky kanceláří jsou součástí úkonů trestního řízení, které detektivové provádějí.

Mluvčí České advokátní komory (ČAK) Iva Chaloupková ČTK řekla, že domovní prohlídky se konají na několika místech v Praze. Místa ale neupřesnila.

"V rámci trestního řízení v současné době provádí Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony trestního řízení. Součástí toho jsou i dotazované prohlídky advokátních kanceláří," řekla ČTK Sandorová. Doplnila, že v této fázi případu nelze uvolnit více informací.

Podle Chaloupkové jsou při všech prohlídkách přítomni zástupci ČAK, jak to umožňuje zákon. Informace o advokátních kancelářích, kde inspekce zasahuje, nemůže uvést. 

SECURITY magazín zjistil, že detektivové prohledali advokátní kancelář Beáty Kolcunové na Václavském náměstí. Při příchodu měli na sobě kukly a na rukou pásky s nápisem policie. Kolcunová v profilu na webu uvádí, že poskytuje právní služby se zaměřením na trestní právo v bulharském a ruském jazyce.

Jde také o dceru soudce Slovenského nejvyššího soudu Jozefa Kolcuna, který je předsedou senátu ve věci údajné spolupráce českého designovaného premiéra Andreje Babiše (ANO). 

 
 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace