Čtrnáctiletý muslim ve Švédsku znásilnil spolužačku. Ředitel školy: Ve škole smí zůstat, sám je ,,oběť"

Čtrnáctiletý muslim ve Švédsku znásilnil spolužačku. Ředitel školy: Ve škole smí zůstat, sám je ,,oběť&quote;
Popisek: znásilnění
13 / 03 / 2017, 18:00

Švédské město Skan zažilo minulý rok v květnu šokující událost, jejíž detaily vyplouvají až nyní na povrch.

30. května minulého roku znásilnil teprve čtrnáctiletý muslim Ajuub svou spolužačku spolu s jedním komplicem. Oběť se bála něco říct vedení školy a stala se terčem výhrůžek Ajuuba, který po škole šířil zprávy, že je ,,děvka". Když se nakonec událost provalila, pachatel nebyl kvůli svému věku potrestán, místo toho mu byl ,,odsouzen" ke 100 hodinám veřejně prospěšných prací a pravidelnému setkávání se sociálním pracovníkem. Násilník totiž nebyl schopen rozeznat, ,,co je dobré a co už ne".

Ředitel školy, kde se znásilnění odehrálo, byl nejprve událostí šokován, pak ale překvapivě prohlásil, že obětí není jen dívka, která mezitím odešla studovat na jinou školu, ale také Ajuub, jehož trest je podle ředitele až moc přísný. 100 hodin veřejně prospěšných prací se mu pro čtrnáctiletého žáka zdá moc.

Švédsko za poslední rok registruje zvýšenou vlnu znásilnění, jejichž pachatelům je méně než 15 let a nemohou být tudíž trestně stíháni.

 

psali jsme:

Matka dvou dětí se stala obětí hromadného znásilnění migrantů. Je to kur.a, řekl o ženě jeden z útočníků, tiskový mluvčí žadatelů o azyl

 

Zdroj: eutimes.net

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace