Čtvrtá havárie akrobatického letadla v jednom týdnu

Čtvrtá havárie akrobatického letadla v jednom týdnu
Popisek: Ilustrační foto F-5 Patrouille Suisse
10 / 06 / 2016, 13:15

Jedná už o čtvrtý incident vojenského akrobatického týmu během jednoho týdne. Tentokráte se srazily dvě F-5 švýcarského týmu Patrouille Suisse.

Včera se srazily dva stroje F-5, patřící akrobatickému týmu Patrouille Suisse nad leteckou základnou Leeuwarden v Nizozemsku. Jednomu ze strojů F-5 se podařilo přistát navzdory škodám, zatímco druhý stroj havaroval. Pilot se naštěstí zachránil katapultáží a  utrpěl pouze několik rán a modřin.

Je to první vážná nehoda v historii švýcarského týmu, který byl založen v roce 1964.

Psali jsme: Stíhačka Su-27 havarovala neďaleko Moskvy. Pilot, major Sergej Jeremenko, neprežil

Šokující na celé události je, že k ní došlo ve stejný den jako k havárii ruského SU-27 Flanker skupiny Russkije viťazi, kdy zahynul jeden pilot a v týdnu, kdy byly v USA dva téměř současné incidenty skupin Thunderbirds a Blue Angels a zahynul pilot Jeff Kuss.

Psali jsme: F-18 skupiny Blue Angles havarovala, pilot se nestihl katapultovat

Jaká je šance na čtyři takovéto mimořádné události čtyř různých týmů během jednoho týdne? 

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace