Čtvrteční havárie vojenského vrtulníku a stíhačky u Las Vegas

Čtvrteční havárie vojenského vrtulníku a stíhačky u Las Vegas
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto HH-60
19 / 08 / 2016, 17:30

Podle US Air Force vrtulník havaroval během tréninkové mise poblíž Las Vegas.

Čtyři členové posádky byli přijati do ošetřování s drobnými zraněními. Stroj HH-60 ze základny Nellis Air Force Base se zřítil ve čtvrtek 19.8. okolo 22:00 místního času ve výcvikovém prostoru poblíž Las Vegas.

Další informace o příčině havárie, či stavu posádky nebyly zveřejněny.

Úředníci základny Nellis AFB říkají, že neexistuje žádná souvislost s další havárií, která se udála o několik hodin dříve. Během ní se pilot – veterán s dvacetiletou praxí katapultoval s menšími zraněními ze své stíhačky A-4 Skyhawk vlastněné firmou Draken International, která havarovala poblíž letecké základny po dokončení bojového cvičení.

Piloti, civilní zaměstnanci firmy Draken International během cvičení předstírají, že jsou nepřátelští piloti. Letadlo nemělo na palubě munici, druhý stroj bezpečně přistál.

Zdroj: Military.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace