Čtyři důvody, proč se vyplatí kupovat originální klíče

Čtyři důvody, proč se vyplatí kupovat originální klíče
Autor fotografie: ASSA ABLOY|Popisek: Na co si dát pozor a proč je dobré vyžadovat u zámečníka klíč originální
04 / 03 / 2015, 14:45

Klíče vám dnes sice udělají na každém rohu, ale pozor - není klíč jako klíč!

Víte, že když si necháváte klíče přidělat, mohou vám je vyrobit z různých materiálů a také různé kvality? Na co si dát pozor a proč je dobré vyžadovat u zámečníka klíč originální, nám prozradil odborník na zabezpečení domácností, chat i kanceláří Jan Hrnčíř ze společnosti ASSA ABLOY.

1. Nepoškozují vložku

Univerzální „neznačkové“ polotovary klíčů sice tvarem připomínají klíče od originálních výrobců, ale horší už to je s použitým materiálem a také šířkou jejich profilu. „Aby výrobci ušetřili, používají většinou ocel, a navíc je dělají o něco užší, aby pasovaly do více typů vložek a visacích zámků,“ vysvětluje Jan Hrnčíř. „Tyto klíče pak pravidelným užíváním obrušují stavítka a bubínek vaší cylindrické vložky, čímž ji samozřejmě nenávratně poškozují a zkracují její životnost.“ Navíc pro zloděje takto poškozená vložka nepředstavuje žádnou větší překážku.

2. Déle vydrží  

Zatímco originální klíče jsou vyrobeny z kvalitní mosazi s vysokým podílem olova, plagiáty jsou většinou pouze z ocele. Nekvalitní materiál se rychle opotřebovává a zlomit takový klíč není problém ani pro malé dítě.

3. Ušetříte za zámečníka

Nejčastěji se pak takový klíč zlomí samozřejmě v zámku a vy jste nuceni přivolat odbornou pomoc. Pohotovostní výjezd zámečníka vás pak vyjde v lepším případě na několik , jindy na několik tisíc korun.

4. Nepřijdete o záruku

Pokud používáte k cylindrické vložce neoriginální klíče, nebude vám v případě poškození uznána reklamace. Vaše záruka tím totiž okamžitě propadá.

Jak poznáte originální klíč

A podle čeho tedy originální klíče poznáte?„Vyžadujte klíče, na nichž najdete loga originálních výrobců – FAB má například známou dogu,“ doporučuje Jan Hrnčíř z ASSA ABLOY. „Úplnou jistotu pak přináší pořízení cylindrické vložky s ochrannou kartou, která vám nejenže zaručí, že bez této karty vám nikdo kopii klíče neudělá, ale také že vám ji musí zámečník vyrobit skutečně z originálu.“

Více praktických tipů a doporučení najdete na: www.nenechtesevykrast.cz

Kontakt pro více informací:
Mgr. Dana Filipová, Communication, + 420 607 144 326, filipova@parliamo.cz

Zveřejňujeme reakci společnosti KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group: www.klicovecentrum.cz ze 3. dubna tohoto roku v článku "Originální klíč, nebo duplikát? Vyplatí se investice do značky?"

Psali jsme také:

Získejte kontrolu na více dveřmi - zapomeňte přitom na klíče

Také se doma nezamykáte? Neděláte dobře....

Elektromechanická vložka iLOQ - revoluční řešení bez nutnosti elektrického napájení

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

 

 

Tagy článku