Čtyři lidé přišli o život při střelbě v kanadském Frederictonu

Čtyři lidé přišli o život při střelbě v kanadském Frederictonu
10 / 08 / 2018, 15:00

Nejméně čtyři lidé dnes zahynuli při střelbě ve východokanadském městě Frederictonu. Oznámila to místní policie. Policisté byli přivoláni na místo po sedmé hodině ranní místního času (12:00 SELČ) a vzápětí vyzvali občany, aby se místu vyhnuli a zamkli se doma. Okolnosti střelby zatím nejsou jasné a kolem 14:00 SELČ policejní zásah údajně stále pokračoval.

V tuto chvíli můžeme potvrdit několik mrtvých. Incident stále pokračuje. Poskytneme více informací, jakmile je budeme mít. Prosíme, abyste se nadále vyhýbali oblasti Brookside Drive," stálo v policejním tweetu. V dalším vzkazu policie požádala, aby lidé přestali používat přímé policejní číslo, protože linka je zahlcená, a aby se obraceli na pohotovostní číslo 911. Na prvních fotografiích je vidět policejní a zásahová vozidla na místě incidentu.

Fredericton je hlavní město provincie Nový Brunšvik a je domovem více než 58.000 lidí.

V Novém Brunšviku se střílelo roku 2014, kdy v Monctonu o život přišli tři příslušníci jízdní policie a dva jejich kolegové byli zraněni. Pachatel Justin Bourque byl odsouzen k doživotnímu trestu. V Kanadě, kde platí přísnější zbrojní zákon než v sousedních USA, byl tento čin považován za jeden z nejkrvavějších v historii země.

Provincie Ontario ve čtvrtek přislíbila zvýšení výdajů pro policii. Osoby podezřelé ze zločinů spáchaných střelnou zbraní, mají být drženy až do procesu ve vazbě.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku