Čtyřkolka berounských hasičů - Arctic Cat Prowler HDX 700

Čtyřkolka berounských hasičů - Arctic Cat Prowler HDX 700
Autor: HZS Středočeského kraje|Popisek: Arctic Cat Prowler HDX 700
02 / 01 / 2015, 09:30

2.1.2015 / 29. prosince loňského roku berounští hasiči spolu se záchranáři zasahovali při transportu zraněné osoby v těžce přístupném terénu u „Vraní skály“. Poprvé využili novou čtyřkolku.VIDEO
Zdroj: HZS Středočeského kraje, Dirt Trax Television

Hasiči provedli transport zraněné osoby v nosítkách náročným terénem cca 1,5 km do vozidla zdravotnické záchranné služby. V rámci tohoto zásahu byla poprvé při „ostrém“ zásahu nasazena nová technika, kterou berounští hasiči obdrželi počátkem prosince.

Arctic Cat Prowler HDX 700

Jedná se o speciální terénní vozidlo SxS tzv. „čtyřkolku“ Arctic Cat Prowler HDX 700. Toto vozidlo je určeno k nasazení buď samostatně, nebo s nákladním přívěsem. Vozidlo je mimo jiné vybaveno integrovaným elektrickým navijákem, hledacím světlometem a odnímatelnou sněhovou radlicí. Na ložnou plochu lze umístit samostatné, přenosné vysokotlaké hasicí zařízení s nádrží o objemu 250 l. Vozidlo bylo pořízeno v rámci integrovaného operačního programu Evropské unie.

Arctic Cat Prowler HDX 700

Využití tohoto speciálu se předpokládá zejména při záchraně osob, transportu pacientů a materiálu z obtížně dostupných oblastí, dále hašení na místech nedostupných pro požární techniku, v rámci povodní, větrných smrští apod. Vozidlo lze využít i v případech pátrací akce po pohřešovaných osobách. Vlastní nasazení čtyřkolky u berounských profesionálních hasičů se vzhledem k členitému terénu jejich hasebního obvodu např. na cyklostezkách, skalnatých úbočích podél řeky Berounky, v bezpočtu rozlehlých chatových osad, atp. jeví jako výhodná a rychlá varianta pomoci v případech výše zmíněných mimořádných událostí.

Arctic Cat Prowler HDX 700

Foto: mjr. Ing. Pavel Šimek, velitel stanice Beroun, HZS Středočeského kraje

Podívejte se na video (zdroj: YouTube, Dirt Trax Television), z testovací jízdy.


Psali jsme také:

Lunochod firmy ZIL pro ruskou armádu

TRAKBELT360 ™ - vychytávka pro bezpečnou práci ve výškách i v úzkých prostorech

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace