Cukrář Corll: Rozdával dětem bonbóny, pak je mučil a vraždil ve sklepě

Cukrář Corll: Rozdával dětem bonbóny, pak je mučil a vraždil ve sklepě
Popisek: Dean Corll
03 / 08 / 2018, 18:00

Za dodávku těl platil 200 dolarů. Počet obětí: 28. „Nikdy si neber od nikoho bonbóny,“ nabádají rodiče své děti po celém světě. Může to být i kvůli muži, který byl ve své době považován za nejhoršího sériového vraha v historii USA.

Dean Corll (1939 - 1973), přezdívaný „Candy Man“ (Cukrář), zastřelil nebo uškrtil ve své sklepní mučírně 28 náctiletých chlapců, které předtím znásilnil. Byl spolumajitelem rodinné továrny na cukrovinky, které rozdával dětem v okolí. Tisk mu přezdíval také Pide Piper (Krysař) podle legendy o muži s píšťalou, který odvedl z města všechny děti.

Corllova matka a nevlastní otec začali podnikat v cukrovinkách, když ještě chodil do školy. Při výrobě bonbónů (nejprve u nich v garáži) pomáhal každou volnou chvíli, ve dne v noci, obsluhoval stroje, balil cukrovinky, pomáhal při prodeji.

Psali jsme: Šílený strýček Hubert: první a možná nejhorší masový vrah v Československu

Když bylo Corllovi 18, vykonával ve firmě funkci viceprezidenta. Výrobnu a obchod měli hned naproti místní škole v Houstonu. Byl známý tím, že školákům rozdával bonbóny a se staršími z nich se brzy i spřátelil.

Tehdy se Corll sblížil se školákem jménem David Brook, kterému bylo tehdy 12, a později se stal jeho milencem a komplicem – dodavatelem těl. Milenecký vztah mezi Corllem a „jeho žákem“ začal v době, kdy bylo Crollovi 20 a Brookovi 14 let.

Po škole se Brook odstěhoval s matkou, ale za Corllem často dojížděl. Při jedné neohlášené návštěvě ho přistihl, jak ve sklepě mučí na chlapce. Corll mu za mlčení daroval auto Chevrolet a ještě ho zaměstnal – Za každého dalšího chlapce 200 dolarů.

Brook chlapce lákal na to, že se u jeho kamaráda koná večírek. Pak je opili, omámili a uspali drogami. Své oběti Corll mučil často i několik dní a často je donutil napsat rodičům dopis, že jsou v pořádku a brzy se vrátí. V letech 1970 – 3 zabil nejméně 28 náctiletých chlapců (tedy průměrně takřka každý měsíc jednoho) ale zřejmě jich bylo mnohem víc.  

Henley a Brooks, dodavatelé těl

V roce 1971 Brook přivedl Corllovi do sklepa chlapce jménem Elmer Henley (tehdy 15). Ten částečně přebral jeho roli „dodavatele“ poté, co se Brook oženil se svou těhotnou přítelkyní. Brook pak žil rodinným životem, ale vodil Corllovi chlapce dál.

Dne 8. srpna 1973 došlo v Corllově domě k dramatu, který ukončil jeho řádění. Začalo to „nevinně“. Henley si do Corllova sklepa přivedl kamaráda, pili a čichali výpary z barev. Corll nebyl doma. Večer si šli koupit sendviče. Cestou zpátky do domu potkali kamarádku, která se Henleymu dávno líbila a pozvali ji do sklepa na večírek.

Když se ve tři ráno vrátili, byl Corll, který se mezitím vrátil, rozmrzelý. Vzal si Henleyho stranou a vynadal mu, proč vodí holky, že to si nedohodli. Nakonec ale všem nabídl marihuanu a pivo, do kterého přimíchal prášky.

Když se Henley probudil, měl ústa přelepená páskou a Corll mu právě zamykal pouta. Dodejme, že to je Henleyho verze a není vyloučeno, že od začátku Corllovi pomáhal. Nakonec se nějak dohodli, že zatímco Corll znásilní a zabije chlapce, Henley udělá totéž dívce.

Psali jsme: Spoutal policisty, ukradl jim zbraň i legitimaci. Jak vrah a útěkář Ladislav Winkelbauer přelstil eskortu

Ta se mezitím probudila, zjistila, že je svázaná a řekla: „Tohle se opravdu děje?“ Nahý Corll se jí nevšímal a věnoval se chlapci. „Ty s tím nic neuděláš?“ volala dívka na Henleyho. Ten tam stál s nožem v ruce, kterým chtěl rozřezat její šaty, a váhal.

Nakonec se rozhodl. Skočil ke stolu, kde ležela Corllova pistole a se slovy „Zašel jsi příliš daleko, Deane“ vystřelil. První kulka zasáhla Deana Corlla do čela, ale jako zázrakem žil dál a potácel se ven z místnosti. Pak Henley vypálil ještě několikrát, střelil ho do ramene, do břicha a nakonec Corll který rád rozdával dětem bonbóny, padl mrtev tváří ke zdi. Bylo mu 34 let.

Policie vykopala těla obětí u Corlla na zahradě, některá našla v garáži a na dalších místech. Corll si nechával suvenýry – většinou klíče obětí.

Corllovi pomocníci Brook i Henley dostali doživotí.

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.