Cvičení „VLNA“ má ukázat připravenost policie na vlny migrantů

Cvičení „VLNA“ má ukázat připravenost policie na vlny migrantů
Popisek: Ilustrační foto
08 / 03 / 2016, 08:45

Součinnostní cvičení Policie ČR s Celní správou ČR se uskuteční 8. 3. od 9:00 hod. s námětem znovuzavedení kontrol na státní hranici s Rakouskem v souvislosti s příchodem většího počtu migrantů směřujícího na naše území.

"Cvičením se ověří postupy při příchodu většího počtu migrantů včetně činnosti na vzniklých registračních místech na státní hranici," řekl uvedl mluvčí policie Josef Bocán. 

Úterní cvičení se bude týkat krajských policejních ředitelství Jihočeského a Jihomoravského kraje a uskuteční se na hraničních přechodech Dolní Dvořiště a Mikulov, včetně části takzvané zelené hranice.

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD včera řekl: "Je to připravováno právě na záchyt a registraci většího množství lidí, kteří by zamířili z rakouské strany na české území. Tito lidé by byli tedy omezeni na svobodě, byli by registrováni, následně by byli přeposláni do vnitrozemí, kde bychom se o ně krátkodobě starali do té doby, než bychom je vraceli na území Rakouska."

V loňském roce proběhlo podobné cvičení se zapojením armády, podle tehdejších informací je ČR na migrační vlnu připravena.

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace