Cvičná evakuace Metropole Zličín

Cvičná evakuace Metropole Zličín
Autor fotografie: M2C|Popisek: Evakuace pražského nákupního centra Metropole Zličín.
21 / 10 / 2015, 14:45

Podobná cvičení jsou naprostou nutností, aby bylo možné posoudit efektivitu a rychlost evakuace a spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému.

V úterý 20. 10. se v 7:45 hodin rozezvučely budovou nákupního centra sirény. Ty oznámily evakuaci velkého pražského nákupního centra Metropole Zličín. Evakuace byla vyhlášena na základě nálezu podezřelého předmětu, který našla bezpečnostní hlídka M2C v prostorách nákupního centra. V následujících několika minutách bezpečnostní hlídky M2C zajistily jak odchod všech zaměstnanců na předem určené místo, tak i okamžité kontaktování Policie ČR a hasičského sboru hlavního města Prahy. Těm bezpečnostní manažer M2C oznámil nález podezřelého předmětu, včetně jeho přesné lokalizace.

Ve spolupráci s vedením nákupního centra a dalšími firmami, které se podílejí na provozu a chodu celého nákupního centra, provedli strážci zcela bezproblémovou evakuaci. Za rychlost, profesionalitu a efektivitu si zaměstnanci M2C vysloužili velmi pozitivní ocenění jak od příslušníků Policie ČR, tak i zástupců hasičského sboru.

Po skončení evakuace, kdy byl zajištěn podezřený předmět, využili bezpečnostní strážci přítomnosti zástupců hasičů a společně v rámci cvičení evakuace simulovali i zásah při nahlášení požáru a otestovali i účinnost jednotlivých typů hasičských přístrojů při uhašení požáru. 

Testování účinnost jednotlivých typů hasičských přístrojů při uhašení požáru

Zdroj: M2C

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace