Cvičná evakuace Metropole Zličín

Cvičná evakuace Metropole Zličín
Autor fotografie: M2C|Popisek: Evakuace pražského nákupního centra Metropole Zličín.
21 / 10 / 2015, 14:45

Podobná cvičení jsou naprostou nutností, aby bylo možné posoudit efektivitu a rychlost evakuace a spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému.

V úterý 20. 10. se v 7:45 hodin rozezvučely budovou nákupního centra sirény. Ty oznámily evakuaci velkého pražského nákupního centra Metropole Zličín. Evakuace byla vyhlášena na základě nálezu podezřelého předmětu, který našla bezpečnostní hlídka M2C v prostorách nákupního centra. V následujících několika minutách bezpečnostní hlídky M2C zajistily jak odchod všech zaměstnanců na předem určené místo, tak i okamžité kontaktování Policie ČR a hasičského sboru hlavního města Prahy. Těm bezpečnostní manažer M2C oznámil nález podezřelého předmětu, včetně jeho přesné lokalizace.

Ve spolupráci s vedením nákupního centra a dalšími firmami, které se podílejí na provozu a chodu celého nákupního centra, provedli strážci zcela bezproblémovou evakuaci. Za rychlost, profesionalitu a efektivitu si zaměstnanci M2C vysloužili velmi pozitivní ocenění jak od příslušníků Policie ČR, tak i zástupců hasičského sboru.

Po skončení evakuace, kdy byl zajištěn podezřený předmět, využili bezpečnostní strážci přítomnosti zástupců hasičů a společně v rámci cvičení evakuace simulovali i zásah při nahlášení požáru a otestovali i účinnost jednotlivých typů hasičských přístrojů při uhašení požáru. 

Testování účinnost jednotlivých typů hasičských přístrojů při uhašení požáru

Zdroj: M2C

Tagy článku