Dalajlámova návštěva nesla všechny znaky provokace

Dalajlámova návštěva nesla všechny znaky provokace
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Karel Schwarzenberg
08 / 11 / 2016, 20:00

Zvláště mainstreamový tisk spustil v poslední době nevídaný povyk proti prezidentu Zemanovi, který si ,,dovolil" nevyznamenat Jiřího Bradyho.

KOMENTÁŘ

Těmto novinám však uniká jedna podstatná věc - návštěva dalajlámy, která nesla všechny znaky provokace ze strany Daniela Hermana. Snaha ministra kultury v předvečer našeho nejdůležitějšího svátku aktivizovat a postavit antizemanovské síly do jednoho šiku a tím podpořit pražskou kavárnu, což vyvrcholilo poněkud burleskním vystoupením Michala Horáčka a jeho příznivců, byl Hermanův vykalkulovaný záměr.

Horáček chtěl ,,mobilizací mas" ukázat, že si nenechá líbit Zemanovo chování v souvislosti s neudělením státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. I když Hrad nepochybně udělal chyby v komunikaci v této mediálně vyumělkované kauze, Daniel Herman se evidentně neřídil závaznými pokyny, které se týkají Číny, resp. její územní celistvosti, a provokativně se sešel s dalajlámou veřejně na ministerstvu, a nikoliv v soukromí.

Chtěl tak jasně ,,probudit" síly pražské kavárny, což jsou lidé, kteří se nikdy nesmířili s faktem, že Zeman byl zvolen českým prezidentem a nechtějí v žádném případě dopustit, aby se tak stalo i podruhé.

Je zajímavé, že jsou to stále titíž lidé, doplněni o zvučná jména z umělecké fronty. Pražská kavárna všemi svými silami stvořila tzv. Kroměřížskou výzvu, jež usiluje mimo jiné o to, aby by se poslanci zabývali trestním stíháním prezidenta Zemana pro zvlášť závažné porušení ústavy (!).

Herman je tak nyní u některých politiků za hrdinu, který by měl sám kandidovat na prezidenta. Ale z jakého důvodu, to už se vlastně nedozvíme. Že přijal veřejně natruc Zemanovi dalajlámu, ještě nikoho přece nekvalifikuje k tomu, aby se mohl jako seriózní politik ucházet o prezidentský úřad.

Naše mainstreamová média by tak měla stejnou pozornost, jakou s láskou věnovala Jiřímu Bradymu a Miloši Zemanovi, věnovat i Danielu Hermanovi, který bohužel v této kauze sehrál smutnou roli mouřenína.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.