Dálkově ovládaná HD kamera 360° od Samsungu s inteligentní video analýzou

Dálkově ovládaná HD kamera 360° od Samsungu s inteligentní video analýzou
Autor fotografie: Samsung Techwin|Popisek: SNF-8010
08 / 12 / 2014, 13:00

8.12.2014 / Samsung Techwin dále rozšířil svou řadu bezpečnostních řešení o dvě 5megapixelové kamery s úhlem záběru 360°. Zajištění proti vandalům i proti výpadkům elektrického proudu.

SNF-8010 dokáže snímat výjimečně kvalitní 5megapixelový obraz (2560 x 2048) a je vybavena digitálním PTZ ovládáním, které umožňuje uživatelům elektronicky ovládat kameru a zaostřit a detailně zobrazit konkrétní oblast a přitom i nadále monitorovat celé okolí. Integrované narovnání deformovaného obrazu umožňuje zobrazení v celé řadě různých režimů, včetně jednoduchého a dvojitého panoramatu i celého okolí.

Kamery s úhlem záběru 360° jsou stále častěji používány v projektech, kde je vyžadováno nepřetržité monitorování v prostředí, jako jsou banky, úřady, maloobchodní řetězce anebo skladiště.

Jediná kamera s úhlem záběru 360° je nezřídka vše, co postačí k efektivnímu a přitom z hlediska nákladů úspornému pokrytí oblasti, kde by jinak byl zapotřebí mnohem větší počet standardních kamer.

Kamera s úhlem záběru 360° umožňuje operátorovi celkový pohled na danou oblast, zatímco standardní statické a PTZ kamery mohou detailně zabírat kritické body, jako jsou vstupy, a zajistit, aby nezbývala žádná slepá místa. To je velice užitečné zejména v bankách nebo maloobchodních řetězcích, kde lze monitorovat jednotlivce po celou dobu jejich přítomnosti.

Venkovní antivandal SNF-8010VM se stupněm krytí IK10/IP66 sdílí tytéž klíčové funkce jako SNF-8010, včetně technologie WDR (Wide Dynamic Range), která zajišťuje jasný a ostrý obraz dokonce i v prostředí s výrazně kontrastními světelnými podmínkami.

Je vybavena konektorem M12 a odpovídá standardu EN50155. Hodí se proto ideálně do autobusů a vlaků, kde ji lze použít interně k monitorování aktivity pasažérů nebo externě k monitorování vozovky či snímání záznamu, který může posloužit jako důkaz v případě nehody.

Oba modely kompatibilní se standardem ONVIF jsou vybaveny rovněž inteligentní video analýzou. K dispozici je detekce pohybu a změny pracovních podmínek, dále pak maskování privátních zón, napájení 12 V DC a PoE, obousměrný přenos zvuku a poplašné vstupy a výstupy.

Pokud dojde k výpadku sítě, video se automaticky nahraje na integrované úložiště SDXC a potenciální důkazní materiál tedy není ztracen.


SNF-8010 a SNF-8010VM jsou, jako veškeré profesionální bezpečnostní produkty společnosti Samsung, nabízeny s kompletní technickou podporou zajišťovanou společností Samsung Techwin Europe Ltd, včetně bezplatného návrhu systému a technické podpory a úplné tříleté záruky.

SNF-8010

Psali jsme také:

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Panomera hlídá fotbalové stadiony

AXIS uvádí na trh síťovou kameru z nerezové oceli

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

Tagy článku