Dallmeier rozšiřuje svou přítomnost na trhu v České republice a na Slovensku a nabízí lokální podporu řešení pro video-zabezpečení a optimalizaci podnikání

Dallmeier rozšiřuje svou přítomnost na trhu v České republice a na Slovensku a nabízí lokální podporu řešení pro video-zabezpečení a optimalizaci podnikání
11 / 03 / 2019, 17:15

Rozhovor s Janem Bajnarem, Business Development Managerem CZ&SK společnosti Dallmeier electronic GmbH & Co.KG.

Jan Bajnar

Proč je společnost Dallmeier v České republice a na Slovensku nyní aktivní “napřímo” ?

Česká republika je pro nás důležitým růstovým trhem. Díky lokálním aktivitám jsme blíž k českému trhu a zákazníkům tak v rámci podpory chceme nabídnout přímého kontaktního partnera. To je součástí naší strategie "Vstoupit aktivně na trh": Dosud bylo poradenství a konečná skladba jednotlivých řešení nabízeno distribučním, nebo případně montážním partnerem. Dallmeier však již dlouhodobě nabízí kompletní, často individuální řešení, která se skládájí z video-technologií, záznamových technologií a různých řídících softwarových modulů pro správu různých průmyslových odvětví. Aby zákazník dostal skutečně indvidualizované řešení, je nutné zajistit ze strany výrobce komplexní poradenství a podporu nejen v průběhu realizace, ale již ve fázi plánování. Tento postup je úspěšný pouze v případě lokálního konzultačního partnera.

Mnoho zájemců v ČR zatím společnost Dallmeier nezná, co Dallmeier nabízí?

Společnost Dallmeier poskytuje již 35 let celosvětově unikátní řešení v oblasti bezpečnostních videotechnologií. Kombinujeme inovativní kamerové technologie včetně nejmodernějších metod videoanalýzy s reálným využitím umělé inteligence.

Tato řešení jsou doplněna nadřazenými bezpečnostními a informačními řídícími systémy umožňujícími komplexní integraci do různých systémů třetích stran. Výrazným produktem v našem portfoliu, který nás nejvíce dostal do povědomí potenciálních klientů, je inovativní vícesenzorová kamerová technologie patentovaná pod názvem „Panomera®“.

Vaše odpověď je stále velmi obecná, mohl byste našim čtenářům nabídnout podrobnější vysvětlení?

Samozřejmě, rád bych použil jeden příklad: úlohou městských kamerových systémů je poskytnout přehled náměstí, silnic nebo křižovatkek, a to tak, že by tato místa měla být monitorována v dostatečném a především přesně definovatelném rozlišení, současně s co nejmenšími investicemi do nákladů na infrastrukturu a montáž, a obsluhována s co nejnižším počtem operátorů technologie Panomera® dokáže několikanásobně redukovat původně plánovaný počet běžných kamer. Například v Kolíně nad Rýnem jsme dokázali pokrýt plochu téměř 9 000 metrů čtverečních s garantovaným rozlišením min. 200 pixelů / m s pouhými 8 kamerami Panomera®. Operátoři tak mají přehled o celé oblasti na několika obrazovkách. Pokud je to nutné, mohou operátoři jakoukoliv zájmovou oblast přiblížit stejně jako prostřednictvím PTZ kamery. Takto může postupovat téměř neomezený počet operátorů najednou za současného záznamu celkové oblasti, aniž by se vzájemně jakkoliv omezovali.

Co rozlišuje váš přístup od jiných systémů?

Přesná plánovatelnost rozlišení v celé oblasti je základním požadavkem nejen pro použitelnost záznamů pro právní úkony, ale také pro dostatečnou obrazovou kvalitu v rámci dalšího využití v oblasti aplikací umělé inteligence. Ale především je důležité „psychologicky“ se oddělit od čistě kamerového systému. Kombinujeme techniku Panomera® s různými tradičními a analytickými funkcemi na bázi umělé inteligence. To nám umožňuje aktivovat funkce jako automatické sledování objektů, automatické převedení objektů na další kamery nebo více dalších funkcí založených na počítání lidí nebo na jakýchkoli jiných datech, které lze z videozáznamu získat. Výsledkem je zcela nová kvalita sledování, kterou nazýváme "3D Smart Viewing".
Úspěšné projekty v mnoha zemích nám dávají za pravdu: policie a úřady v mnoha městech v Německu i Evropě nyní implementují naše řešení. Od našich zákazníků získáváme zpětné vyhodnocení, že mnohem lépe dosahují svých cílů v oblasti zabezpečení než u konvenčních systémů a efektivněji snižují náklady na infrastrukturu a provoz.

Samozřejmě, technologie nemusí být použita pouze v oblasti „Bezpečné město“: naše řešení využívá také mnoho letišť, průmyslových odvětví - zejména pro perimetrickou ochranu, sportovní stadiony a nebo logistické společnosti, a to nejen v Evropě, ale i ve světě.

Děkujeme za vysvětlení! Nyní bychom rádi věděli: Co přesně jsou Vaše úkoly v ČR / SK?

Mým úkolem je zajistit komunikaci mezi koncovým klientem na tomto trhu a centrálou společnosti Dallmeier v Řezně. Důležitou součástí mé práce je představit technologii a řešení společnosti Dallmeier koncovým uživatelům, osobám s rozhodovací pravomocí a investorům. Zájemcům dokážeme poskytnout naši technologii také pro testovací provoz, protože mnoho z nich si prostě výhody naší technologie a řešení Panomera® nedokáže v reálné situaci představit. Díky inovativnímu přístupu a možnostem v 3D-plánování jsme také schopni využít mnoho prezentačních a plánovacích zdrojů naší společnosti na místě u zákazníka v ČR/ SK.

Tak dokážeme našemu klientovi na jeho pracovišti, aniž by musel tzv. vstát od svého pracovního stolu, představit přesný náhled navrhovaného řešení. Dalším hlavním úkolem je samozřejmě podpora zákazníka v průběhu celého procesu od počáteční konzultace přes plánování a konkrétní realizaci individuálních řešení k implementaci a provozu, případně poskytnutí další podpory.

Pane Bajnare, děkujeme mnohokrát za tento rozhovor a přejeme Vám do budoucna mnoho úspěchů

O společnosti Dallmeier
Dallmeier nabízí více než 35 let zkušeností v oblasti přenosu, záznamu a zpracování obrazu a je celosvětově uznáváným inovátorem a průkopníkem v oblasti řešení CCTV / IP.

Fundované znalosti jsou využívány při vývoji inteligentního softwaru, i při výrobě vysoce kvalitních záznamových a kamerových technologií. To umožňuje společnosti Dallmeier nabídnout nejen samostatné systémy, ale také kompletní síťová řešení až po velké projekty s dokonale přizpůsobenými prvky.

Od samého začátku se společnost zaměřila na vlastní inovativní vývoj a nejvyšší kvalitu a spolehlivost. Dallmeier je jediný výrobce v Německu, který vyvíjí a současně také vyrábí všechny své komponenty - od kamer, ukládání obrazu a přenosu obrazu až po inteligentní video analýzu a přizpůsobený management systém. Kvalita vyrobená společností Dallmeier, kvalita vyrobená v Německu!

Přitom společnost Dallmeier opakovaně dodává trhu rozhodující impulzy s novými vývojovými trendy mimořádnými inovacemi: Například první DVR na světě, který před více než 25 lety předznamenal věk digitálního nahrávání v celém odvětví zabezpečování videa, pochází z dílny Dallmeier. Stejně tak zavedení patentovaného multifokálního senzorového systému Panomera® zahájilo novou éru v tomto odvětví a otevřelo zcela nové způsoby zabezpečení aktiv, optimalizaci obchodních procesů a možnosti ochrany veřejné bezpečnosti. Tato skutečnost a rozsáhlé zkušenosti v oblasti CCTV a IP činí Dallmeier lídrem na mezinárodním trhu digitálního video-sledování.

více na www.dallmeier.comwww.panomera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.