Další absurdní směrnice EU: Vzduchovky se budou povinně hlásit na policii

Další absurdní směrnice EU: Vzduchovky se budou povinně hlásit na policii
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: vzduchovka
12 / 01 / 2017, 08:00

EU chystá směrnici, která ukládá majitelům, že i vzduchovky se budou muset povinně registrovat na policii.

Kromě vzduchovek se má nařízení směrnice týkat ještě replik pušek, plynových pistolí nebo znehodnocených zbraní. Je otázkou, zda se směrnice EU bude týkat například paintballových či airsoftových zbraní. Směrnice se o nich totiž zatím nezmiňuje.

Nová legislativa EU zřejmě přinese komplikace například již nefunkčním samopalům z druhé světové války, které vlastní konkrétní sběratel nebo také filmovým štábům, které běžně používají zbraně se slepými náboji. Stejně tak směrnice EU může přinést nečekaný problém těm, kdo budou chtít repliku zbraně prodat.

Směrnice bude přijata již v březnu tohoto roku, a to i přes nesouhlas České republiky. Europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová prohlásila, že konečná verze směrnice se může změnit, nicméně je už nyní jasné, že přinese tak napříště novou kategorizaci zbraní u nás.

Z nové směrnice tak nejsou nadšeni ani odborníci na ministerstvu vnitra. Náš zákon totiž vyžaduje po držitelích zbraní kategorie C mít platný zbrojní průkaz, což většina lidí, kteří vlastní vzduchovku či plynovou pistoli, nemá.  A za držení zbraně bez povolení hrozí vysoká pokuta.

 

psali jsme:

Skotsko zavedlo zbrojní průkazy na vzduchovky. Omezování práv pokračuje.

Středočeský kraj nepodpořil legální držitele zbraní

Křižácké tažení za zákaz držení zbraní obyvatel EU

 

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.