Další bezpečnostní incident v Bílém domě. V areálu našla tajná služba bezpilotní letadlo

Další bezpečnostní incident v Bílém domě. V areálu našla tajná služba bezpilotní letadlo
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Další bezpečnostní incident v Bílém domě. V areálu našla tajná služba bezpilotní letadlo
26 / 01 / 2015, 16:30

26.1.2015 / Nejhlídanější objekt na světě má problémy s bezpečností. Ostuda prezidentovy ochranky a tajných služeb nebere konce.
Zdroj: BBC News, ČTK

Zatímco je americký prezident s manželkou na státní návštěvě v Indii a ve Washingtonu jsou jen jeho dcery, polevila zřejmě bezpečnostní opatření. A není to první případ.

V areálu Bílého domu totiž našla ochranka prezidenta údajně malý bezpilotní letoun (dron). Tajná služba USA, která má na starosti prezidentovu ochranu, bez upřesnění oznámila, že byl objeven "přístroj". Mluvčí Bílého domu Josh Earnest uvedl, že nalezené zařízení nepředstavuje žádnou hrozbu.

Už v říjnu loňského roku rezignovala Julia Piersonová (od března 2013 ředitelka Tajné služby Spojených států amerických) kvůli opakovaným selháním ochranné služby prezidenta Obamy (o tom jsme psali v článku "Ochranka amerického prezidenta - opakovaná selhání - rezignace šéfky").

Bezpečnostní incidenty vyvolaly tehdy mimořádné zasedání výboru Směnovny reprezantantů, který v prosinci zveřejnil výsledek vyšetřování se závěrem "sídlo amerického prezidenta je špatně střeženo. Tajná služba USA selhala." - přečtěte si článek "Závěr vyšetřování: plot kolem Bílého domu bude zvýšen o 1,5 metru".

Bezpilotní letadla jsou bezpochyby velkou hrozbou, zvlášť pokud je použijí teroristé. V západní Evropě byla zaznamenána řada incidentů, kdy se drony pohybovaly v těsné blízkosti jaderných elektráren. Tato bezpečnostní rizika jsme popsali v článcích "Neznámé drony ohrožují francouzské jaderné elektrárny" nebo "Jaderné elektrárny v západní Evropě ohrožují bezpilotní letadla. Zaútočí drony?"

Psali jsme také:

Velká Británie se obává teroristických útoků pomocí dronů

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

První pomoc ze vzduchu? Budou nás zachraňovat drony?

Americký špionážní podvodní dron GhostSwimmer

Drony a mapování kritické infrastruktury

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Drony a roboty zaútočí v lednu na veletrhu CES 2015. Jsme připraveni na ztrátu soukromí?

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

České Radiokomunikace jako první testují možnost využití dronů při kontrolách vysílačů za plného provozu

Pozvánka na diskuzi "Bezpilotní letadla v České republice"

Má právo co říci k bezpilotním letounům?

 

Tagy článku