Další české tanky do boje proti islámskému státu

Další české tanky do boje proti islámskému státu
Autor: http://en.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Army|Popisek: Další české tanky do boje proti islámskému státu
11 / 02 / 2015, 11:15

11.2.2015 / Česká republika se aktivně zapojila do boje proti islámskému státu. Další úspěšný kontrakt české firmy Excalibur Group na dodávku tanků a obrněných vozidel do Iráku.
Zdroj: aktualne.cz, basnews.com

Letos 30.ledna jsme přinesli informaci, že česká firma dodá nigerijské armádě tanky pro boj s hnutím Boko Haram. Kromě tanků odletěly z ostravského letiště i transportéry a raketomety, celkem 16 vozidel. Celkem čtyří dodávky těžké vojenské techniky v ceně údajně kolem 200 milionů korun relizuje česká Excalibur Group

Česká republika se aktivně zapojila do boje proti islámskému státu. Podle serveru Aktualne.cz dodá firma Excalibur Army irácké armádě stovku renovovaných tanků T-72 a obrněných vozidel BVP-1. Celkově jde o kontrakt v hodnotě stovek milionů korun, uvedl server Aktuálně.cz. Kontrakt schválila česká ministerstva zahraničí, obrany i vnitra. Zbraně mají pomoci Bagdádu právě v boji s islámskými radikály.

Server basnews.com uvádí, že česká ministerstva zahraničí, obrany a vnitra daly zelenou k podpoře irácké vlády v boji proti IS a citují bývalého náčelníka generálního štábu JIřího Šedivého: "Je velmi důležité, že se Česká republika zapojila do pomoci v boji proti mezinárodnímu terorismu".

Podívejte se na video z vojenského cvičení v Iráku z října 2008 u Besmayahu v Iráku:

Psali jsme také:

České tanky budou bojovat proti radikálním islamistům

Nové vrtulníky pro armádu ČR

Modernizované BVP IFV Šakal na EUROSATORY 2014

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace