Další díl nekonečného příběhu ruské T-50

Další díl nekonečného příběhu ruské T-50
Popisek: T-50
07 / 07 / 2016, 12:00

Projekt PAK-FA (Prospective Airborne Complex of Frontline Aviation) se podle ruského ministerstva obrany snad konečně blíží do finále. Už poněkolikáté…

Ruské ministerstvo obrany začne přebírat první sériové stroje T-50 PAK-FA v roce 2018. Sdělil to náměstek ministerstva obrany Jurij Borisov během návštěvy leteckého výrobního závodu v Komsomolsku na Amuru na Ruském Dálném východě.

Při kontrole plnění této důležité státní obranné objednávky, byly Borisovi ukázány montážní dílny a proces výroby PAK-FA.

"Zkušební série letadel T-50 je v současné době ve výrobě. Máme v plánu podepsat smlouvu na jejich sériovou výrobu v roce 2017 a začít je přebírat  v roce 2018, " řekl Borisov.

Rusko zároveň zvyšuje tlak na Indii, aby se konečně rozhodla, co bude se společným projektem na výrobu stíhače páté generace, který vychází právě z ruské T-50. Indové zatím vyjadřují nad stavem projektu a stroje velké znepokojení.

Zdroj: Defence blog

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace