Další fáze války: Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu, tvrdí Ukrajinci. Zelenskyj svolal mimořádné jednání

Další fáze války: Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu, tvrdí Ukrajinci. Zelenskyj svolal mimořádné jednání
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Kachovská přehrada
06 / 06 / 2023, 07:15

Podle Ukrajinců zničili Rusové na řece Dněpr Kachovskou přehradu. V Chersonské oblasti začala evakuace obyvatel. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj měl svolat mimořádné jednání bezpečnostní rady, řekl jejíé tajemník Oleksij Danilov. Podle ruské agentury TASS asi 80 vesnic či osad zasáhly povodně.

Ukrajinské vedení vyzvalo obyvatele v záplavové oblasti, aby odpojili všechny elektrické spotřebiče a přístroje, připravili své doklady, nezbytné věci včetně léků a následovali pokynů, které jim úřady udělí. Momentálně ukrajinské úřady zjišťují rozsah škod.

 

Podrobnosti připravujeme...


Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.