Další havárie stíhačky na ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov

Další havárie stíhačky na ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov
Popisek: Ilustrační foto Admiral Kuzněcov
05 / 12 / 2016, 14:45

Na ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov došlo po 20 dnech k další havárii palubní stíhačky. Tentokrát se jednalo o stroj Su-33.

Ruská stíhačka dislokovaná na ruské letadlové lodi Admiral Kuzněcov sjela z paluby lodi během přistávání poté, co lano záchytného systému prasklo. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Pilot se katapultoval a byl zachráněn nezraněný.

"Útoky námořního letectva pokračují i nadále v souladu s jejich úkoly," dodává ministerstvo.

Su-33 je již druhým ztraceným letadlem, o které ruská letadlová loď přišla během své mise ve Středomoří. Nejprve nebyl schopen přistát Mig-29K a spadl do moře poté, co mu došlo palivo.

Psali jsme: Ruský Mig-29 havaroval u syrského pobřeží

Podle západních expertů ruská letadlová loď, spuštěná na vodu v roce 1985, neodpovídá soudobým technickým řešením a pro bojové operace je nevyhovující, což se začíná během jejího prvního bojového nasazení projevovat ztrátami strojů. Naštěstí zatím nikdo z pilotů nepřišel o život, ale zatím je loď ruskému letectvu nebezpečná víc, než Turecko a jeho rakety. 

Operace v Sýrii odhalují slabiny ruské armády

V roce 2005 došlo k podobné nehodě, kterou zachytily palubní kamery.

Zdroj: RT, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace