Další Palestinec s nožem se pokusil zabít izraelského vojáka. Byl na místě zastřelen

Další Palestinec s nožem se pokusil zabít izraelského vojáka. Byl na místě zastřelen
20 / 09 / 2016, 16:00

Od pátku je to už šestý případ, kdy palestinský útočník napadl izraelskou hlídku a při útoku zemřel.

Jeruzalém 20. září (ČTK) - Izraelští vojáci dnes na Západním břehu Jordánu zastřelili Palestince, který na jednoho z nich zaútočil nožem. Podle agentury DPA o tom informovala izraelská armáda. 

Podle izraelské armády Palestinec vytáhl nůž na jednoho izraelského vojáka nedaleko Hebronu a pokusil se ho napadnout. Zranit ho nestačil, protože ho další příslušníci bezpečnostních sil zastřelili.

"Izrael je ve válce s muslimským terorismem po vzoru islámského státu," tvrdí izraelský ministr

Od loňska zemřelo při podobných útocích 34 Izraelců a více než 200 Palestinců. Většina jich útočila na Izraelce nožem nebo pomocí auta. Izrael násilí přičítá nepřátelské kampani palestinských politiků a náboženských vůdců. Palestinci naopak tvrdí, že příčinou je stagnace mírových jednání a okupace palestinských území.

Vlna teroru zasáhla Izrael prakticky od října loňského roku a trvá dodnes a někteří jí nazývají třetí palestinskou intifadou.

Palestinci k těmto územím řadí jak Západní břeh Jordánu, tak východní Jeruzalém. Izrael tato území stejně jako Pásmo Gazy obsadil v roce 1967. Z pásma se stáhl v roce 2005, východní Jeruzalém v rozporu s názorem zbytku světa připojil ke svému území. Jeruzalém je v Izraeli od roku 1980 považován za nedělitelné hlavní město země, zatímco Palestinci s východní částí počítají jako s hlavním městem svého budoucího státu.

Írán finančně odmění Palestince, kteří zavraždí Izraelce

Tagy článku