Další policejní ředitel odchází, personální změny pokračují

Další policejní ředitel odchází, personální změny pokračují
Autor: Policejní prezídium|Popisek: Olomoucký policejní ředitel Jaroslav Skříčil
26 / 09 / 2014, 08:30

Zdroj: Policejní prezídium /
Krajský ředitel policie Olomouckého kraje plk. Skříčil odchází na vlastní žádost z funkce i ze služebního poměru. Pokračují změny ve vedení policie.

Policejní prezident Tomáš Tuhý včera na poradě vedoucích v Olomouci oznámil, že ho ředitel krajského ředitelství plk. Jaroslav Skříčil požádal o ukončení služebního poměru ke konci tohoto roku, současně 30. září odchází z funkce ředitele.

Poděkoval mu za práci a výsledky, kterých krajské ředitelství pod jeho vedením dosahovalo a předal mu nejvyšší policejní vyznamenání za zvlášť mimořádné zásluhy o Policii České republiky. Policejní prezident mu také předal „Čestné uznání“ jako výraz poděkování za více jak 20 let služby u Policie České republiky a osobní přínos České republice. Již v úterý přijal plk. Skříčila spolu s policejním prezidentem ministr vnitra pan Chovanec. Při tomto slavnostním aktu za účasti Hudby Hradní stráže a Policie České republiky mu rovněž poděkoval za roky práce pro Policii České republiky a předal plk. Skříčilovi věcný dar.

Do doby, než bude ustanoven nový krajský ředitel, bude Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje řídit náměstek ředitele pro vnější službu plk. Ing. Libor Krejčiřík.

Změny na zlínském krajském policejním ředitelství i na Útvaru odhalování korupce a organizovaného zločinu

Policejní prezídium už letos koncem července informovalo, že ze služebního poměru odchází ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje plk. Koutný a z místa ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV plukovník Komárek. Oba na vlastní žádost skončili k 31. červenci 2014.

Jak poznamenává server iDnes.cz "Souvislost se Skříčilovým odchodem je možné hledat i ve stylu řízení policie, který po svém nástupu letos v dubnu zavedl policejní prezident Tuhý. Spustil rošády krajských ředitelů. Na jaře začaly v Čechách, kde se přesunuli hned čtyři šéfové, na konci srpna pak dostupné informace ukazovaly na spuštění rošád na Moravě."

Psali jsme také:

Omluva Petru Lessymu za nezákonné trestní stíhání

Platy hasičů a policistů - mýty a fakta

Premiér a ministr vnitra vyjednali více peněz na platy pro policisty a hasiče

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace