Další poprava v režii IS: Zajatce vyhodili do povětří

Další poprava v režii IS: Zajatce vyhodili do povětří
Popisek: Džihádisté donutili své oběti, aby si klekly přímo na nastražené bomby
11 / 08 / 2015, 07:45

Islámský stát zveřejnil další brutální video - deset zajatců nechal explodovat předem připravenými výbušninami.

Islámský stát zvěřejnil další šokující záběry popravy svých odpůrců - v tomto případě příznivců Talibanu, kterému IS vyhlásil svatou válku (džihád). Video bylo pořízeno 10. srpna a je nazváno "Zabíjení odpadlíků jako pomsta za monoteisty 2" a navazuje na předchozí "díl" poprav.

Tentokrát ale teroristé použili jiný způsob zabíjení a to obzvlášť brutální. Deset zajatých mužů nechali vyhodit do povětří trhavinou, kterou předem nastražili v hlíně. IS celou popravu nechal natočit na čtyř a půl minutové video. Záběry jsou jako vždy podkresleny hudbou a výbuch je ukazován na opakovaných záběrech. IS dokonce natočil zbytky zkrvavených těl roztrhaných explozí.

K hromadné vraždě prý došlo na blíže nespecifikovaném místě v Afghánistánu na území ovládaném IS.

Zvěřejňujeme video bez krvavé závěrečné fáze:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace