Další strategický bod Islámského státu padl

Další strategický bod Islámského státu padl
07 / 06 / 2016, 11:00

Spojené síly složené z Kurdů, Arabů, Křesťanů a Turkménů dosáhly dalšího strategického vítězství v boji proti ISIS.

Po šestidenních intenzivních bojích se jim podařilo dobýt významné město Manbij.

Toto město leží v guvernátoru Aleppo, asi třicet kilometrů západně od řeky Eufrat. Jeho strategický význam spočívá v tom, že se jedná o spojovací uzel mezi městem Rakka (pomyslným hlavním městem Islámského státu) a tureckou hranicí.

ISIS tuto cestu používá jako zásobovací trasu mezi Tureckem a ISIS. Jedná se tedy o další dílčí úspěch v ofenzivě proti ISIS.

Hlavním úkolem této rozsáhlé operace, je komplexní uzavření koridoru, který umožňuje spojení mezi ISIS a Tureckem. Uzavřením tohoto pásma  a odříznutí ISIS od zásob proudících z Turecka bude dalším krokem, který povede ke zničení Islámského státu. Můžeme jenom doufat, že další úspěchy na sebe nedají dlouho čekat. 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace