Další syrský uprchlík plánoval teroristický útok v Německu

Další syrský uprchlík plánoval teroristický útok v Německu
04 / 11 / 2016, 12:15

Syřan, kterého policie zadržela ve středu v Berlíně kvůli podezření z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS), podle přesvědčení vyšetřovatelů chystal teroristický útok v Německu.

Berlín (ČTK) - Informovala o tom včera agentura DPA s odvoláním na spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe.

Německá policie prošetřuje 40 uprchlíků podezřelých z terorismu

Vyšetřovatelé zjistili, že 27letý muž označený jako Ašraf T. měl kontakt na člena IS v Sýrii, který má na starosti útoky v zahraničí. "Odtud dostal povolení brzy naplánovat útok na lidi v Německu," sdělilo dnes večer státní zastupitelství.

Příslušníci kriminální policie Syřana zadrželi ve středu večer v jednom bytě berlínské čtvrti Schönenberg. Během zásahu policisté žádné výbušniny nenašli.

Syrský terorista unikl německým policistům ne jednou, ale dvakrát

Úřady zatím oficiálně nesdělily, jak a kde měl být teroristický útok proveden ani v jakém stadiu příprava byla. Nicméně podle serveru Focus Online mělo jít o útok s nožem, který se chystal na pondělí. Pokyn dal zadrženému jeho kontakt z IS v telefonickém rozhovoru, který zachytily americké tajné služby a informovaly o něm německé kolegy.

Syrský uprchlík plánoval v Německu bombový útok. Byl napojený na IS?

Zpravodajský portál Welt a list Berliner Zeitung napsaly, že podle zdrojů z bezpečnostních orgánů se zadržený muž sice vydával za syrského uprchlíka, ale ve skutečnosti pochází z Tuniska.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace