Další technologická novinka z Dubaje: Policejní hoverbike už neřeší dopravní zácpy

Další technologická novinka z Dubaje: Policejní hoverbike už neřeší dopravní zácpy
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: hoverbike
16 / 10 / 2017, 16:00

Nový hoverbike bude sloužit dubajským policistům.

Dubaj se kromě budoucí nepilotované taxi služby pyšní i novým hoverbikem, který je kombinací létající motorky a kvadrokoptéry či vznášedla, a je osazen rotory.

psali jsme: Nová budoucnost dopravy? Ruský hoverbike byl představen veřejnosti. Může dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu

Hoverbike, který je dílem ruské společnosti Hoversurf, bude pomáhat dubajské policii, která je v současné době jednou z nejmoderněji vybavených a slouží v ní i robotičtí policisté.

Nový hoverbike, jehož schopnosti byly představeny minulý týden v Dubaji, může letět až 5 metrů nad zemí, takže dopravní zácpy, které by mohly překážet policejní akci, se jej netýkají. Maximální rychlost nového hoverbiku je 70 km/h a může vézt jednoho policistu. Zabudovaný bezpečnostní mechanismus navíc omezuje maximální rychlost, aby předešel možným nehodám. Hoverbike dokáže ve vzduchu vydržet necelých 30 minut.

psali jsme: Americká armáda vyvíjí létající kolo

Je vybaven kamerou a dubajská policie si od nového stroje slibuje především účinný zásah na těch místech, které jsou pro ,,pozemní" policii jen těžko dostupné. Technologická novinka určená pro dubajskou policii byla představena na veletrhu GITEX (Gulf Information Technology Exhibition) v hlavním městě Spojených arabských emirátů.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.