Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky
Autor fotografie: tokuhain.arukikata.co.jp|Popisek: francouzská armáda v ulicích Paříže
24 / 12 / 2014, 16:15

23.12.2014 / Řidič dodávky najel na vánočním trhu v Nantes do lidí. Stejně jako v Dijonu. Francie vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení terorismem. V ulicích budou přes vánoční svátky hlídkovat další stovky ozbrojenců. Obavy z útoků vlků samotářů.VIDEO

Zdroj: REUTERS, Hospodářské noviny

V pondělí neznámý muž najel autem do davu lidí na vánočním trhu ve městě Nantes na západě Francie. Zranil deset osob, z toho čtyři vážně, jedna je v kritickém stavu. Po činu se probodl nožem a utrpěl rovněž vážná zranění, informovaly světové agentury. Podle svědků řidič v bílém nákladním voze při činu vykřikoval Alláhu akbar (Bůh je veliký).

Video: YouTube, zdroj: CNN

Stejný čin se stal v neděli večer v Dijonu, psali jsme o tom v článku Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Skutečnost, že islámisté mají za cíl způsobit západnímu světu co nejvyšší újmu, jsme psali v článku Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

"Všichni jsme znepokojeni touto série tragédií," uvedl premiér Manuel Valls v prohlášení, "nikdy předtím jsme nečelili tak vysokému nebezpečí terorismu."

Francouzské bezpečnostní síly zvýšily bezpečnost na veřejných prostranstvích od dneška po celé vánoční prázdniny, aby snížily obavy z útoků islámských radikálů. Nejméně 300 vojáků bude hlídkovat na nejrušnějších místech Paříže, především na Champs-Elysees a v hlavních nákupních centrech. Dalších 800 vojáků už bylo rozmístěno po celé zemi.

Krajně pravicová Národní fronta obvinila socialistickou vládu, že se snaží bagatelizovat islamistické hrozby a zvýšila své vlastní výzvy k deportacím radikálních kazatelů a zpřísnění kontrol na hranicích.

Jako výsměch francouzským obavám potom vypadá výzva německých poslanců vedených íránským uprchlíkem a nyní poslancem Bundestagu Omidem Nouripourem, o které jsme psali zde.

Psali jsme také:

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Jaderné elektrárny v západní Evropě ohrožují bezpilotní letadla. Zaútočí drony?

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Hrozba teroristických útoků v letecké dopravě je vyšší než v roce 2010

Evropa znásilněná islámem

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Čeští muslimové chtějí výuku islámu ve školách.

Islámská kolonizace světa?

Existence žen je protiislámská!

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

 

 

Tagy článku