Další uprchlické zařízení má být v Drahonicích v Ústeckém kraji.

Další uprchlické zařízení má být v Drahonicích v Ústeckém kraji.
Autor fotografie: GoogleEarth|Popisek: Věznice v Drahonicích
20 / 08 / 2015, 11:30

V areálu bývalé věznice má být podle České televize zřízeno zařízení pro uprchlíky.

Zaznělo to dnes v ČT24 v rozhovoru s ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům, JUDr. Martinem Rozumkem. Ten nicméně nesouhlasí se zřizováním podobným "detenčních zařízení". Podle něj by měli být uprchlíci pouze registrováni a nemělo by jim být bráněno ve volném pohybu v rámci ČR. Dle jeho názoru, umisťování imigrantů do uprchlických zařízení, kde mají omezený pohyb, není řešením a cizincům by měla být poskytnuta možnost integrace do české společnosti.

Česká policie nesmí uprchlíky zavírat do táborů. Budou všichni propuštěni?

Pro uprchlíky, kteří se přes Česko snaží dostat dál na západ, teď bude v detenčních zařízeních 1134 míst. Letos už by se základní kapacita dál navyšovat neměla. Pokud by policie i nadále chytala v průměru 30 běženců denně jako nyní, do konce roku by v jejích rukou skončilo zhruba 4500 lidí.

Že zadržených bude v závěru roku čtyřikrát tolik než míst, ale podle náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka nehrozí. Uprchlíci tábory průběžně opouštějí. Některé policie vrací sousedním státům. Jiné musí pustit, protože si je ve stanovené lhůtě nestihlo převzít přehlcené Maďarsko, které je na hranici Evropské unie prvním státem, v němž uprchlíci žádají o azyl.

Věznice Drahonice se nachází v katastru obce Drahonice přibližně tři kilometry od hlavní silniční tepny Praha – Karlovy Vary. Její historie sahala až do roku 1958, kdy se využívala jako pobočka nápravně-výchovného tábora Syrovice. Od roku 2002 sloužila k výkonu trestu odnětí svobody pro muže zařazené do kategorie dozor. V květnu 2006 bylo ve věznici zřízeno oddělení s dohledem. Ubytovací kapacita byla 210 odsouzených mužů, kteří byli ubytováni v pokojích s průměrnou kapacitou 8 až 10 lůžek. Chod a činnost věznice zajišťovalo 109 zaměstnanců, z nichž zhruba polovina byli příslušníci vězeňské službyOd 1. května 2013 byla nařízením ministra spravedlnosti Věznice Drahonice zrušena, kvůli nehospodárnému provozu v souvislosti s amnestií prezidenta republiky.(Zdroj: wikipedia.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace