Další úspěch slaví čínští archeologové. Našli 2 300 let starý meč v perfektním stavu

Další úspěch slaví čínští archeologové. Našli 2 300 let starý meč v perfektním stavu
Autor: Flickr.com|Popisek: meč
08 / 01 / 2017, 11:00

Čínští archeologové si připsali další úspěšný ,,zářez".

Čínská archeologie si připsala další velký úspěch. Archeologům se podařil najít unikátní, 2 300 starý meč v hrobce vedle jeho původního vlastníka. Díky tomu, že byl uzavřen v hrobce, nezoxidoval a zachoval se tedy ve výborném stavu.

Sami experti, kteří meč následně zkoumali ve specializované laboratoři, vyjádřili nad skoro neporušeným stavem meče svůj údiv. Podle čínských archeologů je meč stále ostrý a i dnes by byl smrtící zbraní.

Vzácná relikvie byla nalezena v provincii Che-nan v centrální Číně.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

psali jsme:

Archeologové našli 2 300 let starý hrnec na vaření. Obsahoval i zachované kraví kosti

Obrovský úspěch čínských archeologů: Ve městě Tchung-čou objevili starobylé město a přes tisíc hrobek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace