Další útok na Poláky ve Velké Británii

Další útok na Poláky ve Velké Británii
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Polská vlajka
04 / 09 / 2016, 17:30

Dva Poláky fyzicky napadl gang neznámých útočníků v britském městě Harlow v hrabství Essex. Jedná se za poslední týden již o druhý útok.

Minulý týden zaútočil gang asi dvaceti teenagerů na dva Poláky, kteří v inkriminovaný okamžik jedli před bistrem. Jednomu z nich gang přivodil smrt, druhý byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

Nyní, po necelém týdnu, se situace opakovala ve stejném městě, tedy Harlow, asi kilometr od prvního útoku. Podle policie napadla asi pětičlenná skupina neznámých útočníků polsky mluvící muže před restaurací.

Oba dva jsou po útoku hospitalizováni. Jeden z napadených mužů skončil se zlomeným nosem, druhému násilníci způsobili tržné rány na hlavě. Policie intenzivně pátrá po gangu, kteý podezírá ze spáchání zločinu z nenávisti. Zatím se nedomnívá, že by dva případy napadení Poláků během jednoho týdne spolu nějak souvisely.

Zároveň však policie v nadcházejících dnech učiní opatření, která by zvýšila bezpečnost komunity Poláků v Harlow, jež se stali po brexitu terčem nenávistných útoků, verbálních a nyní i fyzických.

 

Zdroj: daiymail.co.uk

Tagy článku