Další útok na Poláky ve Velké Británii

Další útok na Poláky ve Velké Británii
Autor: redakční databáze|Popisek: Polská vlajka
04 / 09 / 2016, 17:30

Dva Poláky fyzicky napadl gang neznámých útočníků v britském městě Harlow v hrabství Essex. Jedná se za poslední týden již o druhý útok.

Minulý týden zaútočil gang asi dvaceti teenagerů na dva Poláky, kteří v inkriminovaný okamžik jedli před bistrem. Jednomu z nich gang přivodil smrt, druhý byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

Nyní, po necelém týdnu, se situace opakovala ve stejném městě, tedy Harlow, asi kilometr od prvního útoku. Podle policie napadla asi pětičlenná skupina neznámých útočníků polsky mluvící muže před restaurací.

Oba dva jsou po útoku hospitalizováni. Jeden z napadených mužů skončil se zlomeným nosem, druhému násilníci způsobili tržné rány na hlavě. Policie intenzivně pátrá po gangu, kteý podezírá ze spáchání zločinu z nenávisti. Zatím se nedomnívá, že by dva případy napadení Poláků během jednoho týdne spolu nějak souvisely.

Zároveň však policie v nadcházejících dnech učiní opatření, která by zvýšila bezpečnost komunity Poláků v Harlow, jež se stali po brexitu terčem nenávistných útoků, verbálních a nyní i fyzických.

 

Zdroj: daiymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace