Další zbraň islamistů -„celebrity“ propagující džihád

Další zbraň islamistů -„celebrity“ propagující džihád
Autor fotografie: https://www.youtube.com/watch?v=GUozCY4lhlc|Popisek: TERRORIST ABDEL-MAJED ABDEL BARY RAPS
01 / 11 / 2014, 17:30

1.11.2014 / V některých komunitách v USA se šíří strach, že potomci přistěhovalců ze zemí Afriky, Blízkého a Středního východu mohou podlehnout propagandě džihádistů Islámského státu a pokusí se připojit k jeho bojovníkům.
Zdroj: washingtonpost.com, youtube

O případu tří amerických dívek, které se vydali na cestu do Sýrie ze sympatií k islamistům, jsme psali v článku Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery.

Sympatie části americké mládeže k myšlenkám džihádu jsou pro jejich rodiče často nepochopitelné. Kdo a jak verbuje naše děti?, ptají se.

Výraznými propagátory mohou být pro mladé Američany, Němce, Holanďany a další i rappeři, kteří podporují džihád a Islámský stát.

Abdel-Majed Abdel Bary původem Egypťan, který vyrostl v Londýně, kde se proslavil jako rapper pod uměleckou přezdívkou L.Jinny, je podezříván, že byl džihádistickým katem který pro „větší slávu“ Islámského státu uřízl na videu nožem hlavu americkému novináři Jamesi Foleymu. Bary, který se připojil k bojovníkům Islámského státu, je v Sýrii minimálně od loňského roku. Baryho otec byl ve spojení s Usama bin Ládinem. Velká Británie ho v roce 2012 vydala do USA, kde byl obviněn z organizování bombových útoků na americké ambasády v roce 1998.

Ve stejném roce vysílala BBC Baryho rapování o drsném dospívání v britském exilu s odkazy na užívání drog, násilí a ohrožení deportací celé rodiny do Egypta. „Je těžké budovat si budoucnost s poškozenou minulostí, ale pořád zkouším získat požehnání a děkuji Alláhovi“ rappoval tehdy. „Snažím se změnit svou cestu, ale mám krev na rukou, a nemohu nic změnit, dokud nemám zajištění v bance. Nemohu odlišit anděly od démonů ničících mé srdce, nemohu mít normální pocity. I když je můj život požehnaný, stále nemohu nalézt klid.“

Nyní v legii džihádistů Islámského státu je jednou z nejznámějších postav propagujících džihád bez slitování na sociálních sítích.


Islámští propagandisté milují každou možnost ukázat „mezinárodní hvězdy“, které se připojily k Islámskému státu. Pomáhá to náboru příznivců z celého světa nespokojených se svým vlastním životem, slyšících na rétoriku násilí a současně i duchovního vykoupení. Vítán je každý kdo žil v Evropě nebo na americkém kontinentě a konvertoval k Islámu.


Myšlenkám džihádu a jejich propagaci v řadách evropské a americké mládeže pomáhá i Denis Cuspert, německý rapper s uměleckým jménem Deso Dogg, který konvertoval k islámu a připojil se k bojovníkům Islámského státu minulý rok. Jeho videa plná obdivu k vůdcům extrémistů Usámu bin Ládinovi a Mohamadu Omarovi mohou přitáhnout další německé příznivce, aby se chopili zbraní na podporu džihádu a Islámského státu. Deso Dogg se tak stal další propagovanou celebritou Islámského státu.
A videa s celebritami se stávají další účinnou zbraní Islámského státu, pomáhající náboru mladých příznivců v Evropě i Severní Americe.

Psali jsme také:

Existence žen je protiislámská!

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámští vrazi sami natočili ukamenování ženy

BIS: největší bezpečnostní rizika v Česku. Patří mezi ně i Huawei a ZTE

Znásilněné dívce z Afghánistánu hrozí smrt kvůli cti

Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery

Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem

Nebuď ženou a ani nemysli na to být gay! Známý islamofób řádí na YouTube

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Islámská hrozba mění svět

 

 

 

 

Tagy článku