Další ,,zfušovaná" akce kontroverzních aerolinek: Cestující letěla 5 000 kilometrů úplně jiným směrem

Další ,,zfušovaná&quote; akce kontroverzních aerolinek: Cestující letěla 5 000 kilometrů úplně jiným směrem
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: letadlo
12 / 05 / 2017, 16:00

Kontroverzní aerolinky United Airlines mají ,,na kontě" další ostudu.

Po násilně vyvlečeném lékaři a a úmrtí jednoho z největších králíků světa na jejich palubě letadla si United Airlines ,,připsaly" další kontroverzi.

Neinformovaly totiž pasažérku  Lucii Bahetoukilaovou o změně odletové brány a a,,poslaly" ji tak 4 800 kilometrů daleko.  Pracovníci aerolinek ji totiž ,,zapomněly" informovat o změně odletové brány a ta nastoupila do úplně jiného letadla.

Čtěte také: Koupil si letenku, zkrvaveného ho vyvlekli z letadla. Ředitel aerolinek postup chválí

Tato událost pobouřila neteř ženy Diane Miantsokovou, která prohlásila, že Bahetoukilaová mohla být teroristkou a zabít všechny cestující na palubě a zodpovědní pracovníci aerolinek by se o tom ani nedozvěděli. Podle Miantsokové nežádá její teta finanční náhradu, ale udivila ji takové bezpečnostní selhání.

Jak ale později vyšlo najevo, Bahetoukilaová, která pochází z Francie a neumí anglicky, a měla letět z Newarku v New Yersey do Paříže, sice měla být informována o změně odletové brány, ale pouze v angličtině, nikoliv ve francouzštině. Podle Miantsokové byla chyba na straně aerolinek, protože pokud by informovali její tetu v jejím rodném jazyce, tak by k incidentu vůbec nedošlo.

Pracovníci United Airlines si ,,nevšimli" cílové destinace na letence Bahetoukilaové a orazítkovali ji, přičemž ji poslali na cestu do San Franciska. Tam musela čekat dalších 11 hodin a až za 28 hodin se konečně dostala domů do Paříže. Zde jí byla uhrazena její letenka a jako ,,odškodné" dostala voucher na další cestu do Newarku.

 

 

psali jsme:

Chcete až 10 000 dolarů od aerolinek? Vzdejte se svého místa v letadle

 

 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace