Dalších 25 vojáků bylo posláno střežit americkou ambasádu v Bagdádu

Dalších 25 vojáků bylo posláno střežit americkou ambasádu v Bagdádu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bagdád
07 / 05 / 2016, 13:00

Zvláštní hlídky námořní pěchoty mají hlídat americkou ambasádu vzhledem k posledním událostem v Bagdádu.

Americké ministerstvo zahraničí rozhodlo o odeslání dalších 25 těžce ozbrojených vojáků, příslušníků námořní pěchoty, do Bagdádu, aby zde střežili americkou ambasádu. Vzhledem k velmi napjatým událostem uplynulých dnů, kdy se v Bagdádu demonstruje za odstoupení vlády, a byla proražena tzv. Zelená zóna, demonstranty, může hrozit kromě civilních objektů napadení i zastupitelských budov cizích států.

USA vyslaly další vojenské posily, které na místo dorazily v pátek. Ten den Američané očekávali, že dojde k novému eskalaci napětí. Situace je v iráckém hlavním městě zatím klidná, ale hrozí přerůst v okamžiku do nových nepokojů. Američané tak mají po obsazení parlamentu rozvášněnými demonstranty stále obavy, že podobný scénář se může opakovat i jinde.

Washington zatím neprozradil, jaké úkoly budou těžce ozbrojení vojáci přesně plnit. Zdůraznil jen, že americká ambasáda v Bagdádu funguje normálně, i když nehodlá komentovat vnitřní bezpečnost, která panuje obecně na amerických ambasádách.

Zvláštní hlídky námořní pěchoty zajišťující bezpečnost jsou přidělovány po celém světě k 175 diplomatickým budovám ve 150 státech.  Jsou vybaveni kromě standardních zbraní i nástroji, které nemají smrtelný účinek, a které by použili v případě, kdy někdo naruší zvnějšku bezpečnost ambasády.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku