Dana Stodolová: Domina, která udělala z manžela vraždící monstrum a hadího muže. Zabil pro ni sedm důchodců

Dana Stodolová: Domina, která udělala z manžela vraždící monstrum a hadího muže. Zabil pro ni sedm důchodců
19 / 08 / 2018, 18:00

Dana Stodolová (1970) se sblížila se svým budoucím manželem Jaroslavem Stodolou (1966) na vesnické zábavě v roce 1988 ve vesnici Slavošov u Kutné Hory. Jí bylo 18 (už měl tříletou dceru), jemu 22. Chodili spolu měsíc, pak se jejich cesty rozdělily.

Spojily se o deset let později, kdy se z bývalé prostitutky a dělníka stala nejhorší vraždící manželský pár v historii české kriminalistiky. Zabili osm lidí, důchodců, celkem kvůli necelému půlmilionu korun. V sedmi případech vraždil zřejmě Stodola, v jednom Stodolová, ale možná je poměr vyváženější.

Dana (rozená Bábiková) s tím nikdy nedělala žádné štráchy. Poprvé otěhotněla v 15 letech na Slovensku. S druhým manželem, podnikatelem z Kladna, se odstěhovala do Kanady s jasným záměrem rychle zbohatnout.

psali jsme: Vrah zvaný Kurýr: Devět mrtvých prostitutek, z toho jedna v Praze. Úspěšný spisovatel, novinář a básník, jehož vražednou zbraní byla podprsenka

Vzala to zkratkou. Za oceánem se živila jako barová tanečnice a prostitutka. Tehdejší manžel se vrátil do Kladna, ona zůstala za mořem nahá u tyče. Nebyla to žádná krasavice, ale prý si vydělala dost. Mezi její zákazníky patřili řidiči kamiónů, dělníci, ale prý i podnikatelé.

V kanadském bordelu se naučila praktikám sadomaso, které vyhledávala hlavně zámožnější klientela. Pak se jí to ale nějak vymklo, brala kokain a prášky. V roce 1997 se po problému s pracovním povolením vrátila do Slavošova, kde bydlela její matka a kde žil i její budoucí manžel, dobrák Stodola.

„Tehdy jsem brala stilnox, rohypnol, pak tam byl erivetrol, anafralin a protazin,“ vypověděla později Dana Stodolová. Stodola jí prášky pomáhal shánět. Než se vrátila Dana z Kanady, protloukal se, jak se dalo, občas něco ukradl, chvíli pracoval, v hospodě mu říkali Jaroušku, ač měřil skoro dva metry.

psali jsme: Jaroslav Stodola: Hromotluk – trouba ve službách sadistické zfetované dominy. Udělal všechno, co mu řekla včetně vražd. Řetězy a rány bičem jako „sladká“ odměna

Svatba byla skromná. Svobodová však byla navíc zvyklá na „kanadský standart“. Poznala velký svět a navíc s tyčí uprostřed. Jen nerada by žila jako ostatní, podle ní chudáci bez rozletu. Stodola sice tehdy pracoval, ale těch pár tisíc nebylo dost, aby byla Dana spokojená.

S nápadem na rychlé rešení jejich ekonomické situace přišla protřelá Dana – prý ji to napadlo v čekárně u psychiatra, kam si přišl pro svou dávku rohypnolu. Loupit začali v roce 2001, to už bral i Stodola.

K první vraždě došlo tak nějak samo. Místního lichváře okradli o 160 tisíc a nechali svázaného v domě. Byl nalezen o dva dny později v tak zuboženém stavu, že záhy umřel v nemocnici.

Následovaly další loupeže a vraždy, jejichž tahounem byla Stodolová, ale většinou je spáchal zřejmě Stodola. Byl do své ženy zamilovaný až po uši a poslouchal ji na slovo. I když ho prý často vybízela, ať svázané oběti mučí a mlátí, většinou jen jen uškrtil.

psali jsme: Herec Jiří Schmitzer: Tři roky natvrdo za zabití z nedbalosti. Boxoval, aby se neupil. Pomsta šílené matky

Stodola byl sice velký, ale hbitý – zamykal domy zevnitř a ven se protáhl okénkem, většinou záchodovým. Někdo to byl až výkon hodný hadího muže, akrobata. Tento jednoduchý trik zmátl policii, která případy řešila jako sebevraždy v domech zamčených zevnitř.

Nakonec to zpackal Stodola, ale skutečnou příčinou byla Stodolová. Byla pořád nespokojená, že kradou málo, chtěla víc. Navíc začala manžela zanedbávat po sexuální stránce, protož ji začal nudit – a to byla z kanadského bordelu zvyklá na mnohé.

Jaroušek se po jedné vraždě v sousedctví dostal mezi podezřelé, protože už v minulosti seděl. V tu dobu už toho měl navíc plné zuby, pokusil se o sebevraždu předávkováním prášky své ženy.

psali jsme: Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu

Nakonec se přiznal a dokonce vzal všechny vraždy na sebe. Když ale u soudu viděl, že jeho žena lže jako když tiskne, svou výpověď změnil. Ukázalo se, že Svobodová vraždila také, a to nejméně jednou, když umlátila důchodkyni tyčí.

Podle psychlogů považoval Stodola manželku za svou panovnici a dominu. Dělali spolu sado-masochistický sex, bila ho a ponižovala, což se líbilo nejen jí, ale prý i jemu.

Rozvedli se v nepřítomnosti v roce 2006 dva roky po rozsudku, který je oba poslal na doživotí za mříže.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.