Dánská lidová strana požaduje stop pro uprchlíky z muslimských zemí. "Jsou bezpečnostní riziko," tvrdí

Dánská lidová strana požaduje stop pro uprchlíky z muslimských zemí. &quote;Jsou bezpečnostní riziko,&quote; tvrdí
30 / 07 / 2016, 16:30

Místopředseda protiimigračně zaměřené Dánské lidové strany (DPP) Soren Espersen ve středu 27. července uvedl, že je nutné na čtyři až šest let úplně zastavit migraci do Dánska.

Podle něj představuje 270 tisíc muslimů žijících v zemi vysoké riziko výskytu sympatizantů militantní skupiny Islámský stát. Zdroj: dr.dk

"Měli bychom říci stop uprchlíkům a přistěhovalcům z muslimských zemí. Drtivá většina teroristů na Západě má v těchto zemích kořeny, a dokud nebudeme mít přehled o rozsahu toho co se děje, potřebujeme pauzu," říká Soren Espersen a dodal "Je-li 95 procent teroristických útoků spácháno útočníky z muslimských zemí nebo z muslimské komunity, musíme přijmout příslušná bezpečnostní opatření."

"Islám je agresivní náboženství. Každý musí vidět, že mnozí, kteří páchají teror, nacházejí inspiraci právě v islámu. To je důvod, proč existuje souvislost mezi počtem muslimů v zemi a obecným bezpečnostním rizikem," uvedl podle agentury mluvčí DPP pro otázky přistěhovalectví Martin Henriksen. Jeho strana ale nebude usilovat o zavedení zákona výslovně zakazujícího přijímání muslimských migrantů. Přesto bude tato agenda primárním cílem DPP. "Naším záměrem je, aby se zastavila muslimská imigrace. Rádi bychom ji dostali na nulovou úroveň," dodal Henriksen.

Sociální demokraté, největší dánská politická strana, tyto výroky ale odsoudili. Zdroj: globe24.cz

Tagy článku