"Dánsko není multikulturní země," upozornila dánská královna Margrethe

&quote;Dánsko není multikulturní země,&quote; upozornila dánská královna Margrethe
Autor: Wikipedia / Bill Ebbesen, Creative Commons Attribution 3.0|Popisek: Dánská královna Margrethe II a její vnuci na oslavách jejích 70. narozenin, 16.dubna 2010
09 / 10 / 2016, 16:00

Postoj Dánů k přistěhovalcům se vzhledem k migrační krizi a mnoha případům, kdy migranti porušují dánské zákony, rapidně mění.

Dánská královna Margrethe byla redaktorem týdeníku Spiegel vyzvána, aby reagovala na mainstreamovými médii a lidskoprávními organizacemi vychvalovaný projev norského krále Haralda. Devětasedmdesátiletý panovník v něm mimo jiné konstatoval, že Norové jsou i přistěhovalci z Afghánistánu, Pákistánu, Somálska či Sýrie. „Norové věří v Boha, Alláha, obojí nebo jsou také nevěřící,“ vysvětloval Harald V. Zdroj: parlamentnilisty.cz

„Neřekla bych, že je Dánsko multikulturní země. Nicméně zde žije více lidí s přistěhovaleckými kořeny než před třiceti lety. To se týká i samotného náboženství. Jako dánská královna jsem vázána luteránskou vírou, což samozřejmě nijak nevylučuje lidi odlišné víry. Naopak mé náboženství mi pomáhá přiblížit se i lidem s odlišnou vírou. V neposlední řadě reprezentuji všechny občany dánského národa,“ uvedla dánská panovnice.

Jak uvádí internetový server Local, debata o tom, koho je možné považovat za skutečného Dána, rezonuje celou společností. Debatu odstartoval představitel protiuprchlické Dánské lidové strany Martin Henriksen, když odmítl osmnáctiletého Jense Philipa Jazsaniho, jehož matka je Dánka a otec Íránec, označit za Dána.

„Nelze přece říci, že pokud k nám přijdou lidé z celého světa a mají zde děti, tak ty jsou automaticky Dánové. To by byla urážka generací, které budovaly naši zemi."

Foto: Wikipedia / Bill Ebbesen,  Creative Commons Attribution 3.0

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace