Dánsko prodlužuje pohraniční kontroly až do května

Dánsko prodlužuje pohraniční kontroly až do května
Autor: Pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, heb@Wikimedia Commons (mail)|Popisek: Ilustrační foto
01 / 04 / 2016, 12:00

Dánsko se dnes kvůli trvající migrační krizi rozhodlo, že prodlouží kontroly na hranicích s Německem.

ČTK -  Opatření bude platit do 3. května, oznámilo ministerstvo pro migraci a integraci.

Dánsko zavedlo dočasné hraniční kontroly 4. ledna v reakci na podobné opatření Švédska, které nařídilo dopravcům kontrolovat totožnost svých pasažérů mířících do země z Dánska.

Kodaň se totiž obávala, že by v zemi mohly uvíznout velké počty migrantů mířících právě na švédské území. Od té doby už Dánové opatření několikrát prodloužili.

Vzkaz pro uprchlíky: "Neumíte dánsky a nemáte peníze? V Dánsku azyl nezískáte."

Dnes dánská vláda zachování platnosti kontrol zdůvodnila tím, že stále trvá možnost, že se v Dánsku budou hromadit imigranti.

Dánsko čelící jako další evropské státy migrační vlně zásadně zpřísnilo svou uprchlickou politiku. Kritiku od obhájců lidských práv vyvolal především zákon, který umožňuje dánským úřadům zabavovat migrantům cennosti a hotovost nad 10.000 dánských korun (36.000 Kč). Tyto prostředky se následně používají na financování pobytu uprchlíků v zemi.

Dánsko si nepřeje další uprchlíky. Majetek běženců bude konfiskován.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace