Dánský policista pobodán v azylovém centru

Dánský policista pobodán v azylovém centru
Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 09 / 2015, 11:45

Policista pobodaný do břicha skončil v nemocnici, jeho stav je po operaci stabilizovaný.

Aktualizace 16:30 

Policie zatkla podezřelého v souvislosti s bodnutím policisty v azylovém středisku Sandholm.

"Zatkli jsme podezřelého muže," uvedl Kim Bruun, zástupce policejního inspektora. Podezřelý je údajně palestinský muž ve věku 25 let.

Původní zpráva

Několik policejní oddělení se zúčastnili vyhledáváním v oblasti kolem města, s použitím psí hlídky a vrtulník.

Neznámý útočník bodnul policistu několikrát do břicha, útok se uskutečnil dnes ráno ve 3:30 v azylovém centru Sandholm, které je spravováno Červeným křížem. Sandholm se nachází v bývalých vojenských kasárnách, severně od Kodaně a slouží jako největší přijímací středisko pro žadatele o azyl v Dánsku.

Motiv činu není známý a útočník zatím policii uniká, ta uzavřela celou oblast a po neznámém útočníkovi pátrá. Napadený policista byl operován v kodaňské nemocnici.

Zdroj: Copenhagen Post

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace