Dánský školák našel na poli trosky legendárního messerchmittu i s ostatky pilota

Dánský školák našel na poli trosky legendárního messerchmittu i s ostatky pilota
Autor: flickr.com|Popisek: messerchmitt
08 / 03 / 2017, 19:00

Dánský školák společně se svým otcem objevili na rodinném poli trosky německé stíhačky messerchmitt.

Nečekaný objev učinil čtrnáctiletý Daniel Rom Kristiansen. A za vše mohla náhoda. Když Kristiansen dostal domácí úkol o druhé světové válce, jeho otec zažertoval, aby šli se synem pátrat po letadle, které se mělo během války zřítit na pole. Podle něho se totiž měl v listopadu 1944 blízko pole zřítit Messerchmitt 109.

Společně pak skutečně našli pomocí detektoru kovů trosky slavné německé stíhačky Messerchmitt 109, které ležely v hloubce asi asi šesti metrů.  A to nebylo zdaleka všechno. Podařilo se jim také nelézt i ostatky pilota a munici.

Kristiansen BBC řekl, že na první pohled trosky nevypadaly jako letadlo, pak ale našel motor, ostatky pilota a a jeho osobní věci - knihy nebo peněženku. Když si dvojice uvědomila, že našla něco ,,mimořádného", kontaktovala několik historiků i místní muzeum. Otec školáka prohlásil, že neměl tušení, že by mohlo rodinné pole odkrýt tak vzácný nález, i když zde prý zde žije přes 40 let.

Na místo cenného nálezu také byli povoláni pyrotechnici a forenzní experti od policie, kteří prozkoumávají okolí.

 

psali jsme:

Messerschmitt Me 323 Gigant

Messerschmitt Me 262 bude znovu lietať nad Českou republikou, počas Aviatickej púte 2016 v Pardubiciach

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace