Dánští nacionalisté rozdávají "protiuprchlické" spreje. Dánové jsou pobouřeni

Dánští nacionalisté rozdávají &quote;protiuprchlické&quote; spreje. Dánové jsou pobouřeni
Autor: Screenshot YouTube
27 / 09 / 2016, 15:30

Pobouření dánské veřejnosti vyvolala dánská nacionalistická strana založená bývalým neonacistou Danielem Carlsenem, který se netají svými úmysly "vyhodit z Dánska všechny nezápadní imigranty".

Podporovatelé jeho strany rozdávali na ulici dánského Haderslevu spreje s nápisy "Pro uprchlíky. Efektivní". Podle Carlsena je tento "obranný sprej právní alternativou k pepřovému spreji", jehož používání je v zemi zakázáno. Informaci zveřejnil server thelocal.dk

Švédský list Dagbladet zveřejnil video, které tato strana měla na svém facebookovém profilu:

Carlsen tvrdí, že toto město je pro akci "ideální, vzhledem k tomu, kolik místních žen bylo obtěžováno uprchlíky a žadateli o azyl." A dodává: "Nemyslím si, že je to provokace. Řešíme skutečné problémy v naší společnosti, které cítí mnoho Dánů. Je to částečně proto, že je v naší zemi tolik migrantů a částečně proto, že se člověk nesmí bránit."  

Jedna z žen oslovených televizní stanicí Syd řekla, že "nemůže najít slova, která by popsala, jak je pobouřena."  Další z místních uvedl "Myslím, že je to nechutné a urážející."


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace