Dav afgánských uprchlíků zaútočil proti nezletilým dívkám v německém obchodním domě

Dav afgánských uprchlíků zaútočil proti nezletilým dívkám v německém obchodním domě
Autor fotografie: Mehlauge/3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.|Popisek: Nákupní centrum v Kielu
27 / 02 / 2016, 11:15

Hlavní podezřelé ve věku 19 a 26 let a další dva muže z davu policie zadržela, posléze je ale opět propustila.

Berlín (ČTK) - Skupina dvou až tří desítek migrantů pronásledovala a obtěžovala v severoněmeckém Kielu tři dívky v nákupním centru. Hlavními podezřelými jsou žadatelé o azyl z Afghánistánu, informovala dnes agentura DPA. Čtvrteční incident připomíná silvestrovské útoky davu lidí arabského a severoafrického původu, kteří obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. V Kielu ale k sexuálnímu napadení nedošlo. Reportáž německé N24.

Rovný a rovnější se vracejí. Tentokrát jde o dvojí metr německé policie a státního zastupitelství k trestné činnosti migrantů.

Tři dívky ve věku 15, 16 a 17 let začali dva muži z Afghánistánu pronásledovat, fotografovat a natáčet v obchodním domě nedaleko kielského nádraží, informovala dnes místní policie. Fotografie a záznam následně posílali dalším lidem. Postupně se přidávali další muži, kteří dívky obtěžovali. Skupina nakonec čítala asi 20 až 30 osob. K sexuálnímu napadení nezletilých ale podle policie nedošlo.

Přistěhovalci napadli důchodce v mnichovském metru. Zastali se obtěžované ženy

Incident se podle agentury DPA podobá útokům ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a jiných německých městech. V porýnské metropoli už policie přijala přes tisíc trestních oznámení, z toho více než 400 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění. Většina podezřelých spadá podle nedávného vyjádření kolínského prokurátora Ulricha Bremera do obecné kategorie uprchlíka.

Vyšetřovatelé ale nedokázali identifikovat ani všechny podezřelé ani všechny oběti, a pouze tři útočníci byli odsouzen. Ale jen za krádež, tak dostali podmínku a peněžitý trest.

Kolín nad Rýnem: Z 59 obviněných byli pouze tři noví uprchlíci

Ve středu se v Kolíně nad Rýnem konaly první dva procesy s pachateli zločinů ze Silvestra. Třiadvacetiletý Maročan dostal za krádež mobilního telefonu šestiměsíční podmínku. Dvaadvacetiletý Tunisan si za krádež kamery od soudu odnesl tříměsíční podmíněný trest. Dalším průběhem jejich azylového řízení se soud nezabýval.

Debata v německé televizi odkryla obrovský problém s trestnou činností uprchlíků

 Foto: //commons.wikimedia.org/wiki/File:Sophienhof_Kiel_(2014).JPG

Tagy článku