David Cameron příštím generálním tajemníkem NATO? Tlačí ho někteří ministři

David Cameron příštím generálním tajemníkem NATO? Tlačí ho někteří ministři
Autor: Flickr.com|Popisek: David Cameron
29 / 12 / 2016, 20:00

Bývalý britský premiér by se mohl stát po Jensi Stoltenbergovi příštím generálním tajemníkem.

Podle serveru The Guardian, který se odvolává na list Daily Mail, jsou ochotni o tomto návrhu někteří ministři vlády Theresy Mayové jednat.

Ti navrhují najít Cameronovi nějakou ,,důstojnou roli" potom, co v září rezignoval na premiérskou funkci. Zatím se však z britské vlády neozývají konkrétní hlasy, které by se na bývalém premiérovi dohodly. Ani ze strany samotné premiérky Mayové.

Kromě Velké Británie by svůj souhlas museli dát i současní evropští lídři, u nichž má však Cameron výraznou ,,kaňku", neboť nedokázal zabránit vystoupení Velké Británie z EU.

Sám Cameron se netají tím, že by po odchodu z aktivní politiky rád pracoval ve ,,vhodné" roli pro svou zemi. Pokud se všechny zainteresované strany na Cameronovi přece jen dohodnou, mohl by bývalý premiér převzít funkci generálního tajemníka od roku 2018, kdy Stoltenbergovi vyprší mandát. 

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace