David Cameron prý najde cestu, jak vyjít s Donaldem Trumpem

David Cameron prý najde cestu, jak vyjít s Donaldem Trumpem
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
04 / 06 / 2016, 16:00

Vztahy obou politiků byly v poslední době velmi chladné.

Britský premiér David Cameron prohlásil v pátek v rozhovoru pro televizi ITV, že se pokusí najít způsob, jak si porozumět s Donaldem Trumpem, s snímž již několik týdnů vede slovní válku. Zopakoval, že trvá na tom, že některé Trumpovy výroky jdou až za hranu, například ty, které se týkají muslimů. Předseda konzervativců řekl před časem, že je považuje za ,,stupidní, špatné a rozdělující společnost".

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump chce navštívit Velkou Británii 22. června, tedy den předtím, než dojde k referendu o vystoupení či setrvání země v EU. Oznámil to na svém Twitteru. Chce být přítomen na slavnostním otevření svého nově otevřeného golfového resortu ve Skotsku. Kromě toho také navštíví Irsko.

Je pravděpodobné, že dojde i na setkání Camerona s Trumpem, jejichž vztahy jsou v současné době velmi chladné. Slovní válka, kterou mezi sebou vedou, však na druhé straně nevylučuje, že dojde na politické úrovni k určitým jednáním, což i oba naznačili. Cameron dokonce v televizi ITV prohlásil, že se na toto setkání těší a bude šťastný, pokud se s Trumpem setká.

Na otázku, že byl dřív k Trumpovi ze jeho výroky velmi kritický, odpověděl, že komentoval pouze jeden ,,specifický návrh", který se týkal zákazu vstupu všech muslimů na půdu USA. Dodal, že má za to, že Trump daný návrh již stáhl a nechce jej už prosazovat.

Cameron si je jistý, že pokud bude Trump skutečně zvolen americkým prezidentem, jejich vztah bude i přes ,,verbální válku" dobrý. V rozhovoru řekl, že určitě najde cestu, jak s Trumpem korektně v budoucnu  vycházet.

 

Zdroj: huffingtonpost.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace