David Cameron rezignoval na svůj poslanecký mandát, v politice tak končí

David Cameron rezignoval na svůj poslanecký mandát, v politice tak končí
Autor: redakční databáze|Popisek: David Cameron
13 / 09 / 2016, 08:00

Někdejší britský premiér David Cameron se vzdal svého poslaneckého mandátu, který držel poté, co 13. července předal premiérský úřad své nástupkyni Therese Mayové.

,,Vzhledem k nynější politice a k okolnostem mé rezignace není v podstatě možné, abych byl jako bývalý premiér vhodným řadovým poslancem," citovala Camerona britská televize ITV. K tomu bývalý předseda vlády dodal, že nechce být ,,rušivým elementem" pro vládu Theresy Mayové a odvádět pozornost od její práce.

Cameron zastupoval jako poslanec obvod Witney. K rezignaci na svůj poslanecký mandát připojil, že byla pro něho velká čest zastupovat tento obvod. Vyjádřil své přání pracovat nadále pro rozvoj Velké Británie, a to i mimo politiku. Když mu bylo připomenuto, že se zapíše do dějin jako předseda vlády, který vyvedl Velkou Británii z EU, Cameron opáčil, že doufá, že se na jeho éru bude vzpomínat jako na období silné ekonomiky a důležitých sociálních reforem.

V roce 2001 byl Cameron zvolen do Dolní sněmovny a nastartoval tak úspěšnou politickou dráhu. O čtyři roky později se stal předsedou Konzervativní strany, kterou vytáhl na politické výsluní. Stal se mezitím úspěšným politikem, který pravidelně vyhrával volby. Vaz mu zlomilo až červnové referendum, které těsnou většinou rozhodlo o odchodu Velké Británie z EU.

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace