David Cameron si myslí, že referendum o EU je významnější než stranická politika

David Cameron si myslí, že referendum o EU je významnější než stranická politika
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
15 / 05 / 2016, 07:15

Ve Velké Británii začíná vrcholit boj příznivců a odpůrců EU.

Britský premiér dále zintenzivňuje svou kampaň za setrvání Velké Británie v EU. Snaží se o to, aby jej v tomto úsilí podpořily i ostatní politické strany a občanští aktivisté. Lídr konzervativců zdůrazňuje při svých veřejných projevech, že případné vystoupení země z EU by mohlo Británii uvrhnout do hospodářské a následně politické krize. 

Ekonomické argumenty nyní u Camerona a jeho spojenců na britské politické scéně převažují. Předák konzervativců se snaží nyní vytvořit širší koalici, která by plédovala za další setrvání Velké Británie ve svazku EU. Proto také v sobotu na velkém mítinku hovořil o tom, že kampaň ze udržení země v EU má mít stranický ,,přesah":

,,Tento den je jiný než ostatní: politici různých nášivek jdou do ulic se stejnou zprávou. Protože stojíme tváří v tvář hlasování, které se liší od ostatních a může změnit naši zemi na další dekády i generace."

Premiér na dnešní veřejné akci ukázal plakát, na němž bylo napsáno, o kolik by každý občan Velké Británie přišel, kdyby opravdu došlo k obávanému ,,brexitu". Podle Camerona by si každá rodina pohoršila o 4 300 liber. Proto také zdůraznil, že ekonomická recese je to poslední, co země v tuto chvíli potřebuje.

Lídr konzervativců také řekl, že referendum, které se koná již 23. června,je daleko důležitější než stranická politika a boje s ní spojené. Vyzývá svorně Brity k tomu, aby dali svůj hlas za Velkou Británii v EU, druhým dechem však dodává, že v EU reformované.

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace