David Copperfield: Král úniků čelí nové výzvě. Bývalá mladá modelka ho ovlivnila, že ji omámil a zneužil

David Copperfield: Král úniků čelí nové výzvě. Bývalá mladá modelka ho ovlivnila, že ji omámil a zneužil
Popisek: David Copperfield
30 / 06 / 2018, 18:00

Nejslavnější iluzionista David Copperfield čelí obvinění bývalé modelky, že ji v roce 1988 sexuálně napadl po modelingové soutěži v Tokiu, na níž byl Copperfield členem poroty. Copperfield tvrdí, že to není pravda.

Slavný mág je jedním z asi tří stovek slavných a vlivných mužů filmového průmyslu USA (herci, filmaři, producenti), obviněných od října 2017 dosud. Vlna nařčení, z nichž se dosud žádné plně neprokázalo, se vzedmula v době prezidentských voleb v USA na podzim loňského roku. Volby skončily krachem Hillary Clintonové, první ženské kandidátky na prezidentský post – navzdory drtivé podpoře mainstreamových médií.

Zvláštní načasování volebního výprasku ikony feministek (a genderových aktivistek) a vlny MeToo může svádět k domněnce, že jde o jakousi pomstu mužům – případně ukázkou toho, co by následovalo, kdyby Clintonová ve volbách uspěla. Již nyní čistky překonaly hon na údajné komunisty v 50. letech – tehdy bylo trestem vězení, dnes ztráta důstojnosti, zničení kariéry, devastace rodiny a bankrot.

psali jsme: Herec Matthew Broderick zabil dvě ženy při automobilové nehodě, kterou zavinil. V autě s ním seděla hvězda filmu Hříšný tanec

Bývalá modelka Brittney Lewisová (tehdy 17, dnes 47) tvrdí, že ji Copperfield (tehdy 32, dnes 61) v Tokiu před 30 lety pozval, zda by ho nechtěla doprovázet na jeho turné v USA. V jeho průběhu ji prý sexuálně napadl.

„Líbal mě na obličej a pak si vzpomínám, jak líbal níž a níž,“ tápe dnes v paměti bývalá modelka. „Víc toho nevím, mám okno. Následující ráno mě Copperfield požádal, aby nikomu nic neříkala, protože mi bylo teprve 17. Žádné svědky ani důkazy však exmodelka nemá.

Vše je nyní v rukou právníků, kteří jako v mnoha podobných případech řeší možnost obrovského finančního odškodnění modelky za údajnou psychickou újmu, ale také variantu křivého nařčení a poškození pověsti.

I kdyby chtěl Copperfield té ženě zaplatit, nemůže, protože pak by to vysvětlila jako přiznání a chtěla by ještě víc. Ženy se snaží nahrazovat totální absenci důkazů množstvím, takže se nyní čeká, kolik žen se k ní přidá se svými historkami.

psali jsme: Režisér Oliver Stone: Obvinila ho sexbomba z Playboye, že jí před 26 lety sáhl na večírku na prso. On to popírá

Mág to má navíc složitější o to, že ho v roce 2007 obvinila ze sexuálního napadení bývalá královna krásy Lacey Carrollová. Případ však vyšuměl do ztracena.

Je zvláštní hrou osudu, že iluzionistovi přinesly největší trable ženy s příjmeními Lewis a Carroll. Spisovatel Lewis Carroll je slavným autorem fantaskních románů jako Alenka v říši divů.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace