Debalcevo: rozmetaná kolona Ukrajinců na ústupu a bohaté trofeje separatistů

Debalcevo: rozmetaná kolona Ukrajinců na ústupu a bohaté trofeje separatistů
19 / 02 / 2015, 19:45

Tentokrát se nebudeme moct rozepisovat a necháme mluvit videozáběry z bojiště a očité svědky z obou stran války na Ukrajině.

Co zbylo z jedné z kolon Ukrajinců, kteří se pokoušeli dostat z Debalceva? Podívejte se sami, zde je reportáž ruské Komsomolské pravdy:

Není to hezký pohled a nikdo by se neměl radovat tomu, že příbuzní některých ukrajinských vojáků se o osudu svých blízkých dozvěděli touto formou. Zde proruští separatisté demonstrují zkázu, kterou způsobili prokyjevským silám přímo na frontě a také trofeje, které z toho získali:

Takto nelichotivě mluví o svých velitelích ukrajinští váleční zajatci:

A toto jsou nadávky těch Ukrajinců, kteří separatistům z Debalceva vyklouzli:

Slova ukrajinského vojáka, který ve výše uvedeném videu Radio svoboda mluví o tom, že nenechali proruským separatistům žádné trofeje, má vyvrátit tato reportáž ruské televize NTV:

Toto jsou záběry bojů, které k obklíčení a částečnému zničení sil Kyjeva u Debalceva vedly. Video je pořízeno proruskými separatisty:

Takto vypadalo zázemí Ukrajinců u Debalceva. Na záznamu můžete rovněž vidět kolonu čerstvých ukrajinských válečných zajatců. V tomto videu se také podle některých západních médií objevil generálporučík Lencov, zástupce velitele ruských pozemních sil. Jedna se o může v beranici, nalevo od může s černou čepici s rudou hvězdou. Tato část reportáže začíná na desaté minutě:

Zde je radost těch příslušníků prokyjevských ozbrojených sil, kteří separatistům unikli. Na videu Rádia svoboda je vidět, že se Ukrajincům povedlo vyvézt s sebou velké množství raněných:

S vojáky, kteří unikli z obklíčení, se setkal a nechal vyfotit prezident Ukrajiny Porošenko:

Za propagaci druhé strany konfliktu pak lze označit tuto dramatickou reportáž z Debalceva, kterou přináší ruská televizní stanice Rossia 1:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace