Defence Blog: Rusko má zaútočit chemickými zbraněmi na Donbasu k mezinárodní diskreditaci Ukrajiny

Defence Blog: Rusko má zaútočit chemickými zbraněmi na Donbasu k mezinárodní diskreditaci Ukrajiny
31 / 12 / 2018, 10:45

Podle serveru Defence Blog plánuje Rusko na základě informací ukrajinských zpravodajských služeb útoky chemickými zbraněmi na Donbasu, který ovládají proruští separatisté.

Server Defence Blog uvedl, že představitel ředitelství pro zpravodajské služby na ministerstvu obrany Vadym Skybytsky disponuje informací, že Rusko plánuje použití chemických zbraní v regionu Donbasu na východě Ukrajiny, který mají v držení proruští separatisté.

psali jsme: Syrská vláda popřela tvrzení OSN, že používá chemické zbraně

,,V současné době má ukrajinská vojenská rozvědka k dispozici mnoho náznaků, které indikují, že Rusko připravuje podvratné a teroristické činy s použitím jedovatých látek," prohlásil v sobotu Skybytsky.

Ten k podpoře svého tvrzení dodal, že v polovině prosince přijela do oblasti Donbasu skupina, která se právě specializuje na chemické, vojenské a jedovaté látky. V této skupině navíc podle Skybytského měli být příslušníci ruské bezpečnostní služby FSB. Skybytsky prohlásil, že proruští separatisté se na Donbasu připravovali na provádění operací v podmínkách chemické kontaminace, proto také byly z Ruska přivezeny speciální ochranné obleky a další vybavení.

doporučujeme: Ruským separatistům docházejí tanky, už je sundavaji i z pomníků

,,Ruské zvláštní služby cynicky počítají s velkým počtem civilních obětí, které ,,zajistí" pozornost a odpověď ze strany mezinárodního společenství," dále řekl Skybytsky. Podle něho by použití chemických zbraní ruští propagandisté obrátili proti Ukrajině, jejíž ozbrojené jednotky by měly ,,v oficiální verzi" použít chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu na Donbasu.

Cíl podle Skybytského je jasný - zdiskreditovat Ukrajinu na mezinárodním poli, kdy ještě doznívá tzv. Kerčský incident. Na druhé straně Ukrajina nepředložila veřejně žádné důkazy, že by mělo Rusko tento plán v nejbližší době realizovat.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace