"Dejte nám víc peněz nebo vás podřežeme!" Vyhrožovali migranti v italském azylovém centru

&quote;Dejte nám víc peněz nebo vás podřežeme!&quote; Vyhrožovali migranti v italském azylovém centru
Popisek: Ilustrační foto
21 / 12 / 2016, 08:30

Tři afričtí migranti skončili ve vězení poté, co vyhrožovali zabitím pracovníkům azylového centra, Chtěli více peněz v hotovosti a lepší jídlo.

Jeden uprchlík z Nigérie a dva muži z Gambie se vzbouřili kvůli údajně nekvalitnímu jídlu a malé finanční hotovosti, kterou dostávali. "Šokující"  incident se odehrál ve středu 7. prosince v uprchlickém centru v jihoitalském městě Potenza, uvádí britský server express.co.uk s odvoláním na italský deník Il Giornale.

Uprchlíci dostávali jídlo, oblečení a denně hotovost 3,30 L, (100 korun), s tím ale nebyli spokojení. Za rukojmí si vzali dva humanitární pracovníky a pohrozili, že jim "podřežou krky". Zároveň se pokusili vyvolat v celém táboře vyvolat nepokoje. Policie sice všechny zadržela a rukojmí osvobodila, ale poté, co strávili tři dny ve vězení, byli bez dalšího trestu propuštěni na svobodu. 

Italské noviny Il Giornale o útoku napsaly: „Mnoho přistěhovalců v těchto centrech tvrdí: potřebujeme více peněz, a jídla, které by mělo splňovat naše stravovací zvyky. A chceme lepší životní podmínky....Požadují respekt a lidskost, ale pak vyhrožují, že popraví ty, kteří se jim snaží pomoci. A nikdo z nich nemluví o práci. A pak se lidé odváží toto vše nazývat integrací." Zdroj: globe24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace