"Dejte nám víc peněz nebo vás podřežeme!" Vyhrožovali migranti v italském azylovém centru
Tři afričtí migranti skončili ve vězení poté, co vyhrožovali zabitím pracovníkům azylového centra, Chtěli více peněz v hotovosti a lepší jídlo.
Jeden uprchlík z Nigérie a dva muži z Gambie se vzbouřili kvůli údajně nekvalitnímu jídlu a malé finanční hotovosti, kterou dostávali. "Šokující" incident se odehrál ve středu 7. prosince v uprchlickém centru v jihoitalském městě Potenza, uvádí britský server express.co.uk s odvoláním na italský deník Il Giornale.
Uprchlíci dostávali jídlo, oblečení a denně hotovost 3,30 L, (100 korun), s tím ale nebyli spokojení. Za rukojmí si vzali dva humanitární pracovníky a pohrozili, že jim "podřežou krky". Zároveň se pokusili vyvolat v celém táboře vyvolat nepokoje. Policie sice všechny zadržela a rukojmí osvobodila, ale poté, co strávili tři dny ve vězení, byli bez dalšího trestu propuštěni na svobodu.
Italské noviny Il Giornale o útoku napsaly: „Mnoho přistěhovalců v těchto centrech tvrdí: potřebujeme více peněz, a jídla, které by mělo splňovat naše stravovací zvyky. A chceme lepší životní podmínky....Požadují respekt a lidskost, ale pak vyhrožují, že popraví ty, kteří se jim snaží pomoci. A nikdo z nich nemluví o práci. A pak se lidé odváží toto vše nazývat integrací." Zdroj: globe24.cz
Tagy