,,Moc ti děkuji, mámo Merkelová". Syrský uprchlík žije v Německu se dvěma manželkami a stát ho živí

,,Moc ti děkuji, mámo Merkelová&quote;. Syrský uprchlík žije v Německu se dvěma manželkami a stát ho živí
Popisek: migranti
23 / 02 / 2018, 08:30

Dokument o syrském uprchlíkovi, který přinesla Spiegel TV, vzbudila v Německu rozruch.

Dvaatřicetiletý syrský uprchlík Ahmad A., o němž přinesla dokument Spiegel TV, vzbudil značný rozruch mezi Němci. Dokument ukazuje muže, který žije v domě se dvěma manželkami dospívajícího věku a šesti dětmi i přesto, že polygamie je v Německu ilegální.

Ahmad uprchl ze syrského Aleppa v roce 2015 i se svou velkou rodinou a našel bezpečné útočiště v severním Německu, konkrétně ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. I přes zákaz polygamie si mohl ,,přivézt" i druhou manželku. V dokumentu zazní, že s první ženou Betool se oženil, když jí bylo 14 let, se druhou manželkou Linou v jejích 13 letech. Ahmad v dokumentu prohlásil, že do budoucna chce mít čtyři manželky a celkem deset dětí.

Jako muslim však Ahmad nevidí problém v tom, že žije polygamním životem, který je v Německu protizákonný. Podle něho je jeho život v souladu s právem šaría, které vyznává. Navíc Německo jeho rozvětvenou rodinu podporuje sociálními benefity a pravidelným příjmem. ,,Máme zde podporu (od státu). Dávají nám sociální benefity a dali nám k dispozici tento dům," říká Ahmad, přičemž dodal, že právě Německo bylo jeho vybranou cílovou destinací poté, co uprchl ze Sýrie. ,,Děkuji velmi moc, mámo Merkelová. Ona je jediná osoba, která cítí utrpení Syřanů," dodává Ahmad.

psali jsme: Trump bude zveřejňovat seznam zločinů páchaných migranty

Rodině byl udělen status uprchlíka na tři roky a Ahmad, který je sám negramotný a nekvalifikovaný, se chce poohlédnout po vhodné práci, kterou by mohl vykonávat. Jeho prioritou je však podle jeho vlastních slov spíše zůstat doma a starat se o děti.

Jeho zveřejněný příběh vyvolal zejména na sociálních sítích poměrně velkou odezvu. Mnozí uživatelé Ahmadovi slušně řečeno ,,nefandí" a poukazují na to, že jeho polygamní život je v rozporu s německými zákony a že jeho ženy jsou vlastně ještě dětmi. Jeden z uživatelů po zhlédnutí dokumentu podotkl, že nezáleží na tom, jak kdo je tolerantní, ale určité limity musí být v tomto případě respektovány. Právě tento dokument o Ahmadovi tyto a další otázky naplno otevřel.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace