Dell Latitude 12 Rugged Tablet: Počítačový tank

Dell Latitude 12 Rugged Tablet: Počítačový tank
Autor: DELL|Popisek: Dell Latitude 12 Rugged Tablet
28 / 02 / 2016, 14:45

Tentokrát se na našem redakčním stole objevil odolný tablet od firmy Dell, určený pro službu v armádě, na expedicích, kam nemůžete vzít normální přístroje jako je iPad.

Těžká váha

Latitude 12 Rugged je pořádný macek, i přes „poměrně“ kompaktní rozměry 312 x 203 x 24 milimetrů totiž díky armádním specifikacím váží téměř 1,5 kilogramu, přesněji řečeno, váha nám ukázala 1491 gramů.

Protože se počítá s využitím u ozbrojených složek, je Dell vybaven dvěma bateriemi, každá o kapacitě 26 Wh a při běžné práci nám vydržel celých 14 hodin. To už za tu váhu stojí.

Na levé straně počítače je pod krytkou schovaný výstup na sluchátka, micro HDMI výstup a slot na rozšiřující micro SD kartu. Na pravé jsou schované jeden USB slot 3.0, micro sériový port a napájecí konektor. Na spodní straně naleznete čočku kamery s rozlišením 8MP, dvě baterie a dokovací port, na spodní hraně tabletu je konektor pro připojení magnetické klávesnice.

Dell Latitude 12 Rugged Tablet

Rohy tabletu jsou chráněny speciálním plastovým dílem, porty jsou chráněny proti vniknutí vody krytkami.

Dell Latitude 12 Rugged Tablet

Dell je vybaven aktivním chlazením, po chvíli práce tedy začne lehce funět z levé strany.

O bezdrátové přenosy se stará Wi-Fi karta 802.11ac a Bluetooth modul ve verzi 4.0, klasický ethernetový port zde už nenajdete.

Matný dotykový displej o rozměru 11,6 palce má rozlišení 1366x768 a je krytý sklem Gorilla Glass 3. Grafická karta je od Intelu ve verzi 5300.

Latitude 12 měl nainstalovaný operační systém Windows 10 a u toho je nutné se zastavit. Rozhodně to není chyba Dellu, ale Microsoftu – tam kde jsou Windows 10 vynikající na klasickém nedotykovém stroji, u tabletu propadají. Trefit se na mrňavé ovládací prvky je občas za trest. Tohle je systém pro tablety?

Dell Latitude 12 Rugged Tablet

Dell vybavil svůj tablet i mnoha bezpečnostními prvky, jako je třeba Trusted Platform Module 2.0 a čtečka otisku prstů.

Závěr

Není to stroj na hry, ale pokud máte trochu dobrodružnější duši, nebo počítače trpí vaším zacházením, je to tablet jako dělaný pro vás.

+ odolná konstrukce
+ matný displej s možností ovládání v rukavicích
+ rychlé nabíjení
+ možnost výměny baterií bez ztráty rozdělané práce
+ konektivita

- hmotnost
- výška tabletu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace